Connect with us

Counter-Strike Global Offensive

Liquid, IEM Global Challenge 2020 büyük finaline yükselen 2. takım oldu!

.@TeamLiquidCS IEM Global Challenge 2020 yarı finallerinde karşılaştığı BIG’i seride 2-0 mağlup ederek, büyük finalde Astralis’in rakibi olmaya hak kazandı.

Liquid, IEM Global Challenge 2020 yarı finallerinde karşılaştığı BIG’i seride 2-0 mağlup ederek, büyük finalde Astralis’in rakibi olmaya hak kazandı.

https://twitter.com/IEM/status/1340411392021712897?s=20

IEM Global Challenge 2020 yarı final karşılaşmaları 19 Aralık’ta oynandı. Astralis ve NaVi arasında oynanan ilk yarı final serisinin galibi olarak Astralis, büyük finalde mücadele edecek ilk takım olmaya hak kazandı. İlk serinin analizlerine ve geri kalan detaylarına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Büyük finalde mücadele edecek olan ikinci takımın belli olacağı serinin ilk haritası Kuzey Amerika ekibinin seçtiği Inferno oldu. XANTARES’li BIG, maça etkili bir başlangıç yapmakta oldukça zorlandı. Maçın başlangıcında rakibine net bir üstünlük sağlayan Liquid, BIG’in daha sonradan oyuna ortak olmasına rağmen, ilk yarıyı 9-6 önde kapattı. Kuzey Amerika ekibi ikinci yarıda skoru 15-8’e getirmesinin ardından 4 maç sayısı oynadı. Kaybettiği 3 round’un ardından Liquid, 16-11 skor avantajı ile ilk haritanın kazananı oldu.

Yarı final serisinde 1-0 geriye düşmesinin ardından, ikinci harita BIG’in seçimi olan Nuke oldu. İlk maçın aksine BIG, maça iddialı bir başlangıç yapmayı başardı. İki takım da ilk yarı boyunca dengelerin sürekli değiştiği bir oyun oynadılar. Maça Anti Terörist olarak başlayan Kuzey Amerika ekibi, haritanın avantajlarından yararlanarak, ilk yarıyı 8-7 önde kapattı. Kıran kırana bir mücadelenin yaşandığı ikinci yarıda ise Liquid, son round’larda oldukça etkili bir performans sergiledi. Önce maç skorunu 15-13’e getirdi, ardından 16-14 skor avantajı ile haritanın kazananı oldu.

Bugün tamamlanan IEM Global Challenge 2020 yarı finallerinin galipleri olan Astralis ve Liquid, 20 Aralık tarihinde oynanacak olan büyük final serisinde karşılaşacaklar.

 

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Counter-Strike Global Offensive