Connect with us

LoL

League of Legends 10.18 Yama Notları yayımlandı!

Legaue of Legends 10.18 Yama Notları yayımlandı!

League of Legends 11.4 yama

League of Legends 10.18 Yama Notları incelememize hoş geldiniz!

Her yama olduğu gibi bu yamada da metanın güçlü şampiyonları dengelenirken seçilme oranı az olan şampiyonlara güçlendirmeler geliyor. Ayrıca bir Ahri düzenlemesi de mevcut. Rün tercihleri tarafında da bir Muhafız dengelemesi görüyoruz. Son olarak da dönüşümlü oyun modlarından Birimiz Hepimiz İçin geri dönüyor!

Şimdi gelin yama notlarını incelemeye geçelim:

Güçlendirmeler

 • Ahri: Pasifi, Q’sunun pasifiyle değiştirildi. Artık tüm yetenekleri iyileştirebiliyor. W’su artık hareket hızı sağlıyor, düşük cana sahip minyonlara %200 Hasar veriyor ve düşük cana sahip minyonları hedef almada daha başarılı.
 • Jarvan IV: Q’nun taban hasarı arttı.
 • Kayle: Q’nun mana yenilemesi kalktı. W’nun bedeli arttı. E’nin bedeli kalktı, atış hızı arttı.
 • Miss Fortune: Taban saldırı hızı büyüme oranı arttı.
 • Rumble: Q’nun toplam hasarı arttı.
 • Shyvana: E’nin ejderha biçimindeki patlama alanı genişledi. Ejderha biçimi görselleri ve kullanım göstergesi artık yeteneğin isabet alanını doğru şekilde gösteriyor. Ejderha biçimindeyken verilen zemin hasarının tetiklenme hızı azaldı.
 • Twitch: E’nin yük başına hasar oranı arttı. R’nin isabet alan rakip başına hasar azaltması azaldı.
 • Xin Zhao: W’nun atılma hasarı arttı.

Diğer yamalarda da olduğu gibi bir süredir vadide göremediğimiz şampiyonlar bu yama güçlendirme alıyor. Özellikle Ahri’ye dikkat edilmesi gereken değişiklikler gelmiş durumda. Bu güçlendirme ile Ahri koridor ittirme konusunda çok daha fazla silaha sahip olacak. Jarvan IV ve Xin Zhao tekli derecelide seçilse de bir süredir profesyonel arenada görmediğimiz iki şampiyon. Özellikle Xin güçlendirmesi onu daha fazla görmemizi sağlayabilir!

yama ahri

2020 Dünya Şampiyonası formatı bir kez daha değişiyor!

Zayıflatmalar

 • Ashe: Taban saldırı gücü azaldı.
 • Galio: Q’nun taban hasarı azaldı.
 • Kog’maw: Taban can ve zırh büyümesi azaldı.
 • Sett: Pasif sağ yumruğu ilave saldırı gücüyle güçlenecek şekilde değişti. Q’nun ilave hasarının hedefin azami canına oranı artık sabit. Her 100 Toplam Saldırı Gücü için kazanılan ilave hasar oranı artık artıyor.
 • Shen: Pasifinin kalkanı azaldı.
 • Muhafız (Rün):  Sağladığı kalkan oranı azaldı.

Bu yama kapsamında, profesyonel arenada çokça seçilmeye başlayan Ashe bir miktar zayıflatılmış durumda. Fakat şampiyonun alınma amacı hasarından çok işlevselliği olduğundan dolayı bu zayıflatma onu metadan düşürmeyecektir. Haritada istediği gibi dolaşabilen Galio da zayıflatılacak şampiyonların arasında. Q yeteneğini beşinci seviyeye getirdikten sonra koridoru çok hızlı ittirebilen şampiyon bu yeteneği de bu yama bir zayıflatma alıyor. Özellikle tekli dereceli sıraları Lulu ile birlikte domine eden Kog’maw artık daha kırılgan. Artık pozisyon alırken bir daha düşünmek zorunda kalacak. Önceki yamalarda aldığı zayıflatmalar Sett’in gücünü kısamamış gibi görünüyor. Bu zayıflatma koridorda oynandığında takas kabiliyetini bir miktar azaltacaktır. Son zamanların en güçlü üst koridor şampiyonu olan Shen de haklı bir zayıflatma alıyor!

yama ashe

Yeni gelecek kostümler, giderilen hatalar gibi detaylar için buraya tıklayıp yazının orijinal haline ulaşabilirsiniz!


VALORANT Hile Koruması Ekibi Lideri raporlama sistemi hakkında konuştu!

Elinden kalem düşmeyen...

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


LoL