Connect with us

Espor

LoL 10. Yıl Topluluk Turnuvaları’nda ikinci turnuvanın kayıtları açıldı!

LoL 10. Yıl Topluluk Turnuvaları’nda ikinci turnuvanın kayıtları açıldı!

Yıl Topluluk Turnuvaları

LoL 10. Yıl Topluluk Turnuvaları’nda 1-2 Ekim tarihlerinde düzenlenecek ikinci turnuvanın kayıtları açıldı! Oyuncular ilk turnuvanın ardından ikinci turnuvaya da kayıt olarak büyük ödül havuzunda kendi paylarını alabilecek. Turnuvaya kayıt olmak için aşağıdaki adımları izleyebilir ve format hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız tüm yazıyı okuyabilirsiniz!

Turnuva Formatı

Kayıtların tamamlanmasının ardından takımlar tek bir turnuva ağacına yerleştirilecek. Karşılaşmalar yarı finale kadar tek maç üzerinden, yarı final, final ve 3.lük karşılaşmaları ise 3 maç üzerinden olacak. Her turnuva 2 gün sürecek. Turnuvaların ilk gününde yarı finale kadar (son 4 takım) turnuva ağacında ilerlenecek, ikinci günde yarı final, final ve 3.lük karşılaşmaları oynanacak.

özel topluluk turnuvaları kuralları
 • Karşılaşmalar her gün için saat 12.00’de başlayacak. 5 dakika teşrif süresi vardır.
 • Kayıtların kapanmasının ardından oyuncu değişikliği yapılamayacak.
 • Turnuvaya katılım için oyuncuların en az 30 lvl League of Legends hesabı ve hesap içerisinde en az 20 şampiyona sahip olmaları gerek. Turnuva Türkiye sunucusunda oynanacaktır.
 • Takımlar en fazla 1 yedek oyuncu dahil edebilir.
 • Turnuva resmi League of Legends Türkiye Discord sunucusunda gerçekleştirilecek. Bu nedenle tüm takım üyelerinin sunucuda bulunması zorunlu. Sunucuda bulunmayan takımlar turnuvaya dahil edilmeyecek. (https://discord.gg/lolturkiye)
 • Yıl Topluluk Turnuvaları kayıt formu takım kaptanı tarafından doldurulacak, eksik ya da hatalı kayıt nedeniyle turnuvaya katılamama durumundan takımların kendileri sorumlu olacak.
 • Takımların turnuvaya dahil olabilmesi için, takım kaptanlarının Discord sunucusunda bulunan #turnuva-kayıt-teyit kanalı üzerinden, yine Discord sunucusunda belirtilen format ile teyit yaptırması zorunludur. Teyit edilmeyen takımlar turnuvada yer alamayacak.
 • Teyit işlemini tamamlayan ilk 128 takım sıra ile turnuvaya dahil edilecek. 16 takım yedek olarak alınacaktır.
 • Uygunsuz takım adlarıyla kayıt olan takımlar turnuvaya dahil edilmeyecek.
 • Turnuva ağacı rastgele oluşturulacak ve turnuvadan önce resmi League of Legends Türkiye Discord sunucusundan paylaşılacak.
 • Karşılaşmalar özel oyun oluşturularak “Turnuva Çekiliş Modu” üzerinden oynanacak. Turnuva ağacında eşleşmede üstte olan takımın kaptanı eşleştiği takımın kaptanını lobiye davet edecektir. Üstte olan takım mavi, altta olan takım kırmızı tarafa geçecektir.
 • Üç karşılaşma üzerinden oynanacak serilerde turnuva ağacında üstte olan takım ilk karşılaşmada mavi, ikinci karşılaşmada kırmızı, üçüncü karşılaşmada yine mavi tarafa geçecektir.
 • Takımların karşılaşma esnasında toplamda 5 dakika duraklatma hakkı olacak.
 • Yıl Topluluk Turnuvaları karşılaşmaları esnasında, lobide ya da oyun sonu ekranında rakip takımla karşı küfür, hakaret ve sataşma amaçlı iletişime geçmek diskalifiye sebebidir. Şikayetçi takımın ekran görüntüsü ile birlikte turnuva yetkililerine ulaşması gerekmektedir. Şikayet konusunun kural ihlali olup olmadığının değerlendirilmesi turnuva yöneticilerinin inisiyatifindedir.
 • Yıl Topluluk Turnuvaları 2022 yılı içerisinde Şampiyonluk Ligi’nde 5 veya daha fazla karşılaşmaya çıkmış oyuncular katılamaz. 4 veya daha az karşılaşmada oynamış aktif sözleşmesi bulunan oyuncuların takımları turnuva gününden en az 3 gün önce Lig Yönetimi’ne katılma talebini bildirip izin almak ve ardından turnuva yetkililerine haber vermek zorundadır.
LoL 10. Yıl Topluluk Turnuvaları’nda ikinci turnuvanın kayıtları açıldı!
Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor