Connect with us

Espor

LoL 2017’nin En Çok Kazandıran PC Oyunu Oldu

Riot Games

SuperData’nın hazırlamış olduğu rapora göre League of Legends 2017 yılının ilk yarısında en çok gelir elde eden bilgisayar oyunu oldu. Raporda spesifik olarak elde edilen gelirden bahsedilmese de LoL açık arayla listenin en başında bulunuyor. Raporda oyunlar, bilgisayar oyunu ve konsol oyunu olarak ikiye ayrılmış durumda.

Bilgisayar oyunlarını kapsayan liste şu şekilde:

 1. League of Legends
 2. Dungeon Fighter Online
 3. Crossfire
 4. Fantasy Westward Journey Online II
 5. World of Warcraft
 6. World of Tanks
 7. Dota 2
 8. Overwatch
 9. Counter-Strike: Global Offensive
 10. New Westward Journey Online II

Counter Strike şaşırttı

Counter Strike, Dota 2, Overwatch gibi popüler oyunların bu listede ilk 5’e girememesi oyun severler tarafından şaşkınlıkla karşılandı. Twitch.tv’de en çok izlenme sayılarına ulaşan bu oyunlar sanılanın aksine gelir sıralamasında o kadar da yukarılarda değilmiş. En büyük turnuva ve organizasyonlara ev sahipliği yapan Counter Strike listenin 9. sırasında kendisine yer buldu.

Asya ülkeleri oyun piyasasında dominant

Listenin ikinci, üçüncü, ve dördüncü sırasında bulunan oyunların en fazla oynandığı ülkeler Uzak Doğu ülkeleri. Çin başta olmak üzere bu MMORPG oyunları en çok Asya kıtasında oynanıyor. Kalabalık nüfuslu ülkelerde bu oyunların sıkça oynanması oyunları ilk 5’e çok rahat sokmuş gibi görünüyor.

Konsol oyunlarını kapsayan liste şu şekilde:

 1. FIFA 17
 2. Grand Theft Auto V
 3. Battlefield 1
 4. Call of Duty: Infinite Warfare
 5. Tom Clancy’s Ghost Recon: Wildlands
 6. Call of Duty: Black Ops III
 7. Destiny
 8. Madden NFL 17
 9. NBA 2K27
 10. Overwatch

Konsol oyunları bildiğiniz gibi

Listenin ilk üç oyunu bildiğiniz üzere dünyanın en popüler oyunları. Her sene kendini bir adım ileriye taşıyıp geliştirmeyi başaran Fifa, listenin başında bulunuyor. Ardından adını sıkça duyduğumuz ve çoğumuzun oynadığı Grand Theft Auto V geliyor. Son yılların en çok ses getiren oyunu Battlefield 1’se listede 3. sırada

İki listede de kendine yer bulan tek oyun Overwatch

Blizzard’ın geçen sene çıkardığı son oyunu Overwatch başarılı bir şekilde yoluna devam ediyor. Oynaması ücretli olan oyun kendine iki listede de yer bulmayı başardı. Henüz dünyada herhangi bir ligi olmayan ama esporun en önemli adaylarından biri olarak gösterilen Overwatch, başarısını rakamlarda da kanıtlamış oldu.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor