Connect with us

LoL

Ryze’da neler değişti?

Ryze yeni yamayla birlikte en çok değişikliğe uğrayan şampiyonlardan biri oldu.

Ryze wallpaper

Ryze, League of Legends‘ın 9.12 Yaması’yla birlikte en çok değişikliğe uğrayan şampiyonlardan biri oldu. Hali hazırda tercih edilen şampiyonlar arasında yer alan Ryze’ın yeteneklerinde dengeleme dışında da değişiklik yapan Riot Games, şampiyonun özellikle W yeteneği üzerinde biraz oynamış.

Oyunun resmi internet sitesinden verilen bilgide değişiklikler şöyle özetlendi: “Q’nun yetenek seviyesi sayısı azaldı, kalkanı kalktı, hasar ilavesi artık R’ye bağlı. W artık yavaşlatıyor; Büyü Akışı ilavesi yavaşlatmayı sabitlemeye çeviriyor.”

LoL 9.12 Yama Notları (Kısa Kısa)

Ryze’da neler değişti?

Q

Şampiyonun Q yeteneği artık 2 Rün tükettikten sonra kalkan sağlamayacak. Bu özelliği dengelemek için Q yeteğinin hasarını biraz artıran Riot, 6 kademeli olarak görünen ilave hareket hızını 5’e çekti. Ryze geliştikçe Q yeteneğinin güç patlamasına daha kısa sürede ulaşacak.

W

En çok dikkat çeken değişiklik W yeteneğinde oldu. Eskiden %1 oranında ilave mana veren bu yetenek artık %4 oranında ilave mana verecek ve başlangıçta eskisine nazaran daha az mana harcayacak. Oyun sonunda mana değeri de eskisine göre daha yüksek olacak olan bu yetenek, artık rakiplerini sabitlemiyor. Ryze artık W yeteneğini kullanınca 1,5 saniyeliğini rakiplerini yavaşlatacak. Büyük Akışı ilavesiyle birlikte rakiplerin yavaşlaması sabitlemeye dönecek.

E

E yeteneği artık daha az vuracak. Artık sekme rakiplere hasar vermeyecek. Bu yetenek ile oyundaki herhangi bir şey katlediliğinde Akı Damgası artık yakındaki rakiplere yayılmayacak.

LoL şampiyonlarını küçük resimlerden tanıyabilecek misin?

R

Şampiyonun ulti yeteneğinin seviye sayısı 2’den 3’e çıkarıldı. Bu yeteneğin iki yeni özelliği şöyle:

  • Sapma Hasarı: Akı Damgası’na sahip hedeflere verilen ilave Aşırı Yük hasarı %40/70/100’e yükseldi.
  • Akı Damgası: Yetenek azami menzilinin ötesinde kullanılmaya çalışılırsa anında azami menzilde kullanılır.

Ryze wallpaper

Öne çıkan görsel: xi zhang (ArtStation)

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

KAÇIRMAYIN

LoL