Connect with us

LoL

Sezon ortası değişiklik çalışmaları devam ediyor

League of Legends’ta değişiklik rüzgarı esmeye devam ediyor.

lol sezon ortası

Riot Games – League of Legends geliştirici ekibi, daha önceleri PBE sunucusu veya geliştirici köşesi haberlerinde görmüş olabileceğiniz değişiklikler gibi sezon ortası için de birçok değişiklik ve yenilik üzerinde çalışıyor. 8.9 yamasında oyuna dahil olan yetenek gücü eşyalarındaki mana değişimleri, büyük ihtimal 8.10 yamasında oyuna dahil edilecek olan orman değişiklikleri ve 8.11 yaması için planlanan saldırı gücü eşyalarında düzenlemeler üzerinde çalışmalar devam ediyor. Geliştirici ekibin amacı ise bütün bu değişiklikler sırasında aldıkları geri bildirimlere göre oyunu şekillendirmek. Özellikle de bazı oyuncuların farklı eşya – şampiyon – rün denemeleri sayesinde bu tip büyük güncellemeler ardından eksikleri görmek onlar için daha da kolay oluyor.

Destek rolünü unutmadılar!

Son zamanlarda diğer bütün rollerden çokça bahseden League of Legends geliştirici ekibi, destek rolünü de unutmuş değil. Cuma günü veya önümüzdeki haftanın ortalarında destek rolü hakkında yapılacak olan değişikliklerden bahsedilecek. Sezon ortası güncellemesi ile birçok konuyu dengelemek isteyen ekip, destek rolündeki şampiyonların da savunma güçlerini, can ve kalkan seviyelerini, eşyalar ile ne şekilde uyum sağladıklarını incelemek istiyor.

Varus: W ile güçlendirilmiş Q sesi

Son zamanlarda oyunculardan alınan geri dönüşlerde Varus’un W yeteneği ile güçlendirilmiş Q yeteneğinin sesi ile normal Q yeteneğinin sesinin birbirinden ayırt etmenin zor olduğunu gören geliştirici ekip, sorunun çözümünü bulmuş ve 8.9 yaması ile çözdüklerini düşünüyorlar. Eğer hala bu tip bir sorun yaşıyorsanız, League of Legends forum sayfasında dile getirmeniz, sorunun kökten çözülmesinde yardımcı olacaktır.

Teslim olma kuralları değişiyor!

Yakın bir süre içinde, büyük ihtimal bu hafta, League of Legends geliştirici ekibi erken teslim olma kurallarını değiştirecek. Geliştirici ekip, erken teslim oylaması kullanılan fakat oy birliği sağlanmayan oyunlara baktığında, oyunların büyük oranda 20. dakikalarda normal teslim olma oylaması ile son bulduklarını ve bu yüzden erken teslim olma oylamasında oy birliğine gerek duyulmadığını, erken erişim oylamasındaki oy birliği gereksiniminin sadece oyunu uzattığını düşünüyor. Bu yüzden yapılacak olan değişiklik ilk test Oceanic sunucusunda test edilecek ve her şey yolunda giderse tüm sunuculara aktarılacak.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


LoL