Connect with us

Espor

LoL Worlds 2022’den ilk Covid-19 vakası duyurusu geldi

League of Legends Worlds 2022’nin başlaması ile birlikte ilk Covid-19 vakası duyuruları geldi.

LoL Worlds 2022'den ilk Covid-19 vakası duyurusu geldi

Yılın en büyük Leauge of Legends etkinliği Worlds 2022 Türkiye saati ile 23.00’da Isurus – MAD Lions karşılaşması ile start aldı. Seyirciler LoL Worlds 2022’nin ilk karşılaşmasının başlamasını beklerken, etkinlikten ilk Covid-19 vakası duyurusu geldi.

Saat tam 23.00’da Lolesports’un resmi Twitter hesabı üzerinden yapılan açıklamaya göre düzenli olarak gerçekleştirilen Covid-19 testleri sırasında birkaç takımın üyelerinin testleri pozitif olarak sonuç verdi.

Yapılan açıklamada Lolesports’un böyle durumlardaki politikasının “Politikamız, bir yarışmacının COVID-19 için pozitif bir sonuç vermesi, ancak rekabet edebilecek ve oynamayı seçebilecek kadar iyi hissetmesi durumunda, etkilenen oyuncunun planlanan maçı izolasyon tesislerinde yerleşik bir LAN ağında oynayacağını belirtir.” olduğu hatırlatılırken, testi pozitif çıkan oyuncunun karşılaşmaya izole bir odadan katılacağı fakat takım arkadaşlarının ve rakiplerinin maça sahnede çıkacağı duyuruldu. Tüm bunlara ek olarak ise maçların sırasının değişebileceği de bildirildi.

LoL Worlds 2022’deki ilk Covid-19 vakasının ardından takımlardan açıklama gecikmedi

Lolesports’un sosyal medya hesapları üzerinden takım veya oyuncu ismi verilmeden yapılan açıklamanın ardından espor takımlarından açıklamalar gecikmedi.

League of Legends Worlds 2022’nin ön eleme aşamasında mücadele eden takımlardan biri olan Fnatic’in sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada ilk gün çıkacakları The Chiefs ve Evil Geniuses karşılaşmaları öncesi bir açıklama yapmak istedikleri belirtildi. Yapılan açıklamaya göre Fnatic LoL takımının birçok üyesinin Covid-19 testinin pozitif çıkmasından dolayı takım olarak bu karşılaşmalara izolasyondan katılım sağlayacaklar.

Etkinliğin açılışını yapan takımlardan biri olan İspanya merkezli MAD Lions tarafından yapılan açıklamada ise standart Covid-19 testlerinde 2 oyuncu ile 3 takım çalışanının testlerinin pozitif çıktığı belirtildi. MAD Lions, açılış karşılaşmasına 2 oyuncusu izolasyonda ve 3 oyuncusu ise sahnede çıktı.


İlginizi Çekebilir:

League of Legends Worlds 2022 için geri sayım sona eriyor

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor