Connect with us

LoL

LoL’ün Yeni Ustalık Sistemi Ebediler!

Yeni Ustalık Sistemi Ebediler!

ebediler

League of Legends her dönem kendini yenilemesiyle bilinen bir oyun. Büyük küçük bir çok değişiklik gerek sezonlar arası gerek sezonların ortasında oyuna ekleniyor. Bu yazımızda da yeni gelen sistem Ebediler‘den bahsedeceğiz.

Sezon 6 itibariyle oyuna Şampiyon Ustalığı sisteminin geldiğini görmüştük. Bu sistemde bir şampiyonla ne kadar fazla oynarsanız o kadar fazla puanınız oluyor.  Belirli aşamalarda ise bir miktar Mavi Öz harcayarak Ustalık seviyesini geliştirebiliyorsunuz ve bu en fazla 7.Seviye’ye kadar çıkabiliyor. Arkadaşlarına ya da rakiplerine hava atmak için kullanımının yanı sıra iyi bir oyun yaptıktan sonra övünmek için de kullanılabiliyor!

Yeni gelecek Ebediler sistemi de Şampiyon Ustalığı ile benzerlikler taşısa da biraz daha karışık. Bu sistem şampiyonlara özel istatistik sayaçları sunuyor. Hem oyun içinde hem de oyun dışında şampiyon başarımlarınızı göstermenizi sağlıyor. Gelin Ebediler’i biraz daha yakından inceleyelim.

Ebediler ilk çıktığında iki seriden oluşacak. Başlangıç Serisi ve 1.Seri. Muhtemelen Başlangıç Serisi Mavi Öz ile de satın alınabilecekken 1.Seri ve sonrasında çıkacak seçenekler Riot Puanı ile alınabilecek. Ebediler’in sunacağı istatistikler ise genelde insanların “sıkıcı” bulduğu istatistiklerden farklı olacak.

Basitçe; her şampiyon için farklı Ebediler’e sahip olabiliyorsunuz ve farklı oyunlar yaptığınızda dönüm noktalarına ulaşıyorsunuz. Örnek olarak Ashe ile Alt Koridor’dan Üst Koridora Kristal Ok atıp 5 kez tutturduğunuzda bir dönüm noktasına ulaşmış oluyorsunuz. Aynı şekilde Lee Sin ile yapacağınız beyin yakan oyunların her biri bir dönüm noktası açabilir. Aşağıda Lee Sin’in Ebedi istatistiklerini görebilirsiniz.

leesin-ebedi-1

Ayrıca Ebediler ile gösterdiğiniz gelişmeler de Şampiyon Ustalığı gibi yükleme ekranında görünebilecek. Başlangıç Serisi için gelişim gösterebileceğiniz alanlar düşük olacak. Mesela Destansı Canavar kesmek, kule almak, skor ya da asist almak gibi. Fakat 1.Seri’den gidebileceğiniz başarımlar açıkladığımız gibi bir hayli çeşitli olacak.

Bu Ebediler’in sadece kısa bir özeti! Şimdiden bu yeni sistem için heyecanlandık ve 800k‘ları hazırlamaya başladık! Sistem ile ilgili düşüncelerinizi aşağıya yorum olarak yazmayı unutmayın! Çok daha fazla detay ve görsel için Riot Games’in haberine buradan gidebilirsiniz.

Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi aynı zamanda da oyun ve espor sevdalısıyım. Oyun oynamayı ve esporla alakalı tartışmayı, sohbet etmeyi, yazı yazmayı severim.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

KAÇIRMAYIN

LoL