Connect with us

Espor

LPL 2022 Bahar Mevsimi’nin ilk finalisti RNG!

Royal Never Give Up LPL 2022 Bahar Mevsimi’nde büyük finale yükseldi

LPL 2022 Bahar Mevsimi'nin ilk finalisti RNG!

Çin ligi LPL’de 2022 Bahar Mevsimi’nin ilk finalisti belli oldu. Playoff yarı finalinde Top Esports’un 3-1 mağlup eden Royal Never Give Up büyük final biletinin sahibi oldu. Top Esports ise kaybedenler grubunda Victory Five ile son final bileti için mücadele verecek. Geçtiğimiz sene bahar mevsiminde şampiyonluğa ulaşan Royal Never Give Up tekrardan kupaya çok yaklaştı. Çin bölgesini MSI 2022‘de temsil etme hakkı kazanmaları için önlerinde yalnızca tek bir seri kaldı.

Yarı final serisi boyunca Royal Never Give Up alt koridorları GALA-Ming ikilisi üzerinden elde ettiği avantajları kullandı. İlk maçta üst koridorda açılan farkı telafi edemeyerek seriye mağlubiyetle başlasalar da sonraki üç maçta Top Esports’u domine etmeyi başardılar. Lee Sin, Ryze, Hecarim ve Jinx en çok ilgi gören şampiyonlar oldu. Serinin kapanış mücadelesinde GALA’nın muhteşem Aphelios performansıyla galibiyete uzanan Royal Never Give Up, geçtiğimiz senenin ardından tekrardan finale yükseldi.

Sezonun formda iki takımı Top Esports ve Victory Five, 20 Nisan Çarşamba günü saat 12:00’da son final bileti için kozlarını paylaşacak. Bir önceki turda Top Esports rakibi Victory Five’ı 3-2 yenerek kaybedenler grubuna göndermişti. Rookie ve Karsa’lı V5 ekibinin mağlubiyetten ders çıkarıp çıkarmadığını göreceğimiz final serisine Top Esports favori olarak geliyor. BLG ve LNG’yi saf dışı bırakan Top Esports sezonun sürpriz takımlarından biri olarak ön plana çıktı. Kaybedenler grubu final serisini LPL’in resmi Twitch kanalı üzerinden takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor