Connect with us

Espor

LPL 2022 Yaz Mevsimi fikstürü açıklandı

Ligin açılış maçında IG ile Weibo Gaming karşı karşıya gelecek

LPL 2022 Yaz Mevsimi fikstürü açıklandı. 10 Haziran Cuma günü saat 11:45’te IG ile Weibo Gaming arasındaki mücadeleyle başlayacak Çin ligi LPL yoğun çekişmeye sahne olacak. Geçtiğimiz mevsim şampiyonluğa ulaşan Royal Never Give Up sezon ortası turnuvası MSI’da da kupaya uzanmış ve bölgesini onurlandırmıştı. Açıklanan takvime göre RNG ilk maçını ikinci haftanın beşinci gününde FPX’e karşı oynayacak.

LPL 2022 Yaz Mevsimi fikstürü

Birinci hafta

Cuma

  • IG vs WBG — 11:45
  • EDG vs FPX — 14:00

Cumartesi

  • AL vs RA — 11:45
  • JDG vs TES — 14:00

Pazar

  • UP vs OMG — 11:45
  • LNG vs BLG — 14:00

LPL’in alışıldık sistemi olan haftanın her günü maçların olduğu düzen ikinci haftadan itibaren başlayacak. İlk haftada toplamda altı maç seyredeceğiz. Geçtiğimiz mevsim beklentilerin üzerine çıkarak finale kadar yükselmeyi başaran Top Esports yeni sezona kadrosunu koruyarak başlayacak. Doinb ve Tarzan’lı kadrosuyla LNG Esports ise ilk normal sezon maçını Bilibili Gaming’e karşı oynayacak. 17 takımın yer aldığı LPL’de sezonu ilk 10 sırada bitiren takımlar playoff aşamasına yükselecek.

Önümüzdeki Cuma günü başlayacak LPL 2022 Yaz Mevsimi mücadelelerini ligin resmi Twitch kanalı üzerinden takip edebilirsiniz. Riot Games tarafından yayınlanan takvimin tamamına ise buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor