Connect with us

Espor

LPL temsilcisi MSI 2022 maçlarını online olarak oynayacak

Çin temsilcisi MSI 2022 maçlarını Şanghay’daki LPL Arena’dan oynayacak

LPL temsilcisi MSI 2022 maçlarını online olarak oynayacak

Çin ligi LPL temsilcisi 10-29 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek MSI 2022 turnuvası için Güney Kore’nin Busan şehrine seyahat edemeyecek. Riot Games tarafından yapılan açıklamaya göre Çin’de devam eden COVID salgınına  önlem amaçlı LPL temsilcisi turnuva maçlarını takım ofisinden veya Şanghay’daki arenadan oynayacak. Teknik olarak Çin temsilcisinin dezavantaj yaşamaması için ise 35 ms değerinde gelişmiş ağ gecikmesi sistemi kullanılacak. Turnuvaya hazırlık döneminde oynanan antrenman maçları da bu ping değerinde yapılacak.

Riot Games tarafından yapılan açıklama şu şekilde:

”Şu anda LPL (Çin’in bölgesel ligi) devam etmekte olan küresel salgının zorluklarıyla karşı karşıya. Bunun bir sonucu olarak ligin MSI temsilcisi, Kore’nin Busan şehrine seyahat edemeyecek. Ancak teknoloji, etkinlik ve rekabetçi operasyonlarımızı yürüten ekiplerimizin kapsamlı çalışmaları sayesinde katılmaya hak kazanan LPL takımı, Çin’den temassız bir şekilde turnuvada rekabet edebilecek. Takım, yerel sağlık ve güvenlik protokollerine uygun olarak kendi kurum binalarından ya da Şanghay’daki LPL Arena’dan turnuvaya katılacak.”

Adil bir turnuva olması için turnuvadaki tüm takımların pingini 35ms değerine olabildiğince yakın tutmamızı sağlayacak bir ağ gecikmesi aracı kullanacağız. urnuvanın rekabetçi bütünlüğünü bozmamak için tüm MSI takımlarının hazırlık maçlarını ve antrenmanlarını bu ping değerinde yapmalarını sağlayacağız. Turnuva boyunca hem Kore hem de Çin’de hakem desteği ve denetimi bulunduracağız.”

Çin bölgesini MSI 2022’de temsil edecek takım 23 Nisan Cumartesi günü oynanacak LPL 2022 Bahar Mevsimi Finali sonucunda belli olacak. Top Esports ve Royal Never Give Up ekipleri yılın en büyük iki uluslararası turnuvasından biri olan MSI’a katılmak için kozlarını paylaşacak. 12:30‘da başlayacak büyük final serisini LPL’in resmi Twitch kanalı üzerinden takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor