Connect with us

Espor

Vodafone Freezone Şampiyonluk Ligi’ne yükselen takım Macro Maniacs oldu

Şampiyonluk Ligi’ne yükselen takım belli oldu. İnanılmaz mücadeleye tanık olduğumuz finalin detayları haberimizde:

Beşiktaş Espor Kulübü ile Macro Maniacs arasında gerçekleşen Yükselme Ligi Finali sonuçlandı. Geçen mevsim yarım bıraktığı işi tamamlamak için sahaya çıkan Beşiktaş Espor Kulübü ile kurulduğu ilk mevsimde finale çıkma başarısı gösteren Macro Maniacs’ın karşılaşmasında kazanan harika bir seri ile Macro Maniacs oldu. 2-0 geriye düşmesine rağmen harika bir geri dönüşe imza atan Macro Maniacs, Beşiktaş’ı 3-2 mağlup etti ve Şampiyonluk Ligi’ne yükseldi.

Geçen mevsim de iddialı bir ekip kuran ve şampiyonluğun en büyük adayı gözüyle bakılan Beşiktaş, Yükselme Ligi Finali’ne kadar çıkmayı başarmıştı. Fakat finalde HWA’ya 3-0 kaybetmişti. Bu yenilginin ardından taraftarlarından birçok tepki alan kulüp, bu mevsime çok daha tecrübeli bir kadro ile giriş yaptı ve yine ligin en büyük favorisi olarak gözüküyordu. Yükselme Ligi’nde üstün bir performans sergileyerek ligi zirvede tamamlayan ekip yarı finalde Team Cappadocia ile karşılaştı. Son maça uzayan ve izleyenlere keyifli anlar yaşatan bu rekabet 3-2 Beşiktaş’ın galibiyetiyle bitti ve adını finale yazdırdı.

Adını finale yazdıran Beşiktaş’ın rakibi yarı finalde OHM’yi 3-2 ile geçen Macro Maniacs oldu. Yer aldığı ilk mevsimde finale çıkma başarısı gösteren ekip sezona iddialı bir şekilde hazırlansa da istediği performansı sahaya yansıtmakta gecikmişti. Yinede bu hazırlığın sonuçlarını en iyi şekilde alan yeni ekip, yer aldığı ilk mevsimde Şampiyonluk Ligi’ne yükselmeyi başarmış oldu.

Beşiktaş Espor Kulübü’nün VF Şampiyonluk Ligi’ne çıkma ihtimali devam ediyor.

VF Şampiyonluk Ligi’ne çıkacak olan takımı belirlemek için ŞL 7.’si, YLF 2. ve 3.’sünün katılacağı bir mini turnuva yapılacak. Bu mini turnuvanın sonunda VF Şampiyonluk Ligi’ne adını yazdıracak olan takım belli olacak. Yükselme Ligi’nde alınan sonuçlar itibariyle hem Beşiktaş Espor, hem de Team Cappadocia bu turnuvada yer alacak.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor