Connect with us

Espor

MAD Lions’ın koçu Mac 2021’de takımın dinamiği üzerine açılamalar yaptı

Çılgın Aslanların koçu Mac açıklamalarda bulundu.

MAD Lions

MAD Lions’ın 2020’deki hakimiyet koşusu, League of Legends Dünya Şampiyonası’nın play-in aşamasından elenmesiyle gözyaşları içinde sona erdikten sonra. Birçok taraftar organizasyonun zirveye ulaşıp ulaşmadığını merak etti. Takımın benzersiz draft tarzı ve ülke içindeki hakimiyeti, umdukları uluslararası performansın gerisinde kaldı. Organizasyon, ana etkinliğin grup aşamasının başlamasından önce elenen ilk Avrupa takımı oldu.

2020 sezon arası, takımın daha fazla çaylak yetenek getirmek için üst koridor oyuncusunu ve ormancısını değiştirdiğini gördü. MAD’in meşhur çaylak keşif tekniklerinin teste tabi tutulacağı yıl. 2021 LEC Spring Split’te sarsıntılı bir başlangıç ​​yapmış olsalar da, bu kadro, organizasyonu sadece bir yıl önce Worlds’e götüren mükemmelliğe dair ipuçları göstermeye başlıyor.

Kadronun güçlü ve zayıf yönleri

Bu yeni kadronun esnekliği, alt koridor oyuncusu Carzzy’nin MAD’in üst koridor oyuncusu ve ormancısının kendi rollerini yerine getirmesini sağlamak için Seraphine ADC oynadığı Vitality’ye karşı kazandığı zaferde sergilendi. Mac, Seraphine’in gücünün, özellikle de nihai menzilini genişletme yetenekleri nedeniyle düşman ekibine koşmayı hedefleyenler olmak üzere, pek çok kendini iyileştirme ile tank hedefleri güçlendirmekten geldiğini söyledi.

Mac, bireysel kompozisyonlarda güçlü olmasına rağmen, seçim koşullarının “çok dar” olduğunu söyledi. Görünüşe göre takım, çift destekli alt koridor için iki ideal yol arkadaşı olan Pantheon ve Olaf’ın yüksek yasak olasılığından dolayı, antrenmanlarda bunu test etmek için çok az fırsata sahipti. Olaf’ın Vitality’ye karşı yasaklama aşamasından geçmesi, denemek için mükemmel bir fırsattı ve MAD, düşman ekibinin tam ortasına koşarken, güçlendirilmiş bir Olaf’ın ne kadar korkunç olabileceğini göstermeyi başardı.

Mac, “İleri gitme yeteneğine sahip tank hedefler konusunda çok iyi çünkü ultisi takım arkadaşlarından sekiyor ve sonunda bir milyon mil yol kat ediyor,” dedi. Saatte bir milyon mil hızında Elyoya oldukça ürkütücü.

Takım iletişimlerinde sakinleştirici sesin eksikliği

MAD’in en büyük varlığı esneklikleriyse, deneyim eksiklikleri potansiyel olarak en büyük zayıflıkları olabilir. En tecrübeli oyuncuları olan orta koridor Humanoid.  Rekabetçi sahneye ilk kez 2018’in başında çıktı, yani MAD, büyük bir bölgede en az rekabetçi deneyime sahip kadrolardan biri. Kadrolar, takımın oyun içi iletişiminde dengeleyici ses olarak eski oyuncularına bakma eğilimindedir ve bu sesin kaybı bir takımın oyunlarında belirgin hale gelebilir. Taraftarların, takım iletişimlerinde sakinleştirici bir güç olmadan oynamanın ne kadar zor olabileceğini görmek için Fnatic’in Rekkles’siz titreyen oyunlarına bakmaları yeterlidir.

Ancak Mac’e göre, bu “dengeleyici ses” çoğu zaman gerçekte bazılarının beklediği kadar yararlı değildir ve gerekliliği, her duruma uyan tek bir yaklaşımdan çok takım dinamiğine bağlıdır.

https://twitter.com/MADLions_LoLEN/status/1360169371205832709

Mac’e göre, 2020’de ekibin harita hareketinin çoğunu dikte eden ve son derece ihtiyaç duyulan oyun sonu sigortasını sağlamak için kaynaklarını en üst düzeye çıkarmak isteyen Humanoid’di. Hiçbir zaman takımın “resmi şutörü” olmamasına rağmen, takımın 2020 maçlarında Vadi’de nasıl çalıştığı konusunda büyük bir söz sahibi oldu.

Ancak bu yılki MAD Lions serisinin gençliği, oyuncular arasında “güç dengesizliği” olmadığı anlamına geliyor. Takımın resmi kaptanıyla ilgili şakalar bir yana, takımın açık, merkezi olmayan bir iletişim sistemi var. Bu da rekabetçi bir Lig takımı için alışılmadık bir şekilde tek bir şut atıcıya dayanmıyor.  Kaiser ve Humanoid, takımın sıradan oyuncularını kontrol altında tutan “taş gibi katil tipi kişilikler”. Ancak Mac, MAD’in iletişiminin ve atış konuşmasının her zaman bir takım çalışması olduğunu söylüyor.

Mac, kişisel koçluk felsefeleri hakkında “Çaylak oyuncularla çalışmak bazı yönlerden daha kolay, diğerlerinde daha zor olabilir” dedi. “Çok daha fazla güvence ve özgüvene ihtiyaçları var ve bu konularda onlara destek verebilecek birine ihtiyaçları var.”

MAD’in bir sonraki maçı 12 Şubat’ta Rogue’a karşı oynanacak. Bu zafer kutlamalarının geri dönüşünü hak edecek bir şey varsa, bu LEC sıralamasında mevcut 1 numaralı takımı yenmek olacaktır.

Rocket League’e yeni araba: Ford F-150

Kupa Vestel Rocket League Turnuvası Şampiyonu BLAZE Esports!

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor