Connect with us

Counter-Strike Global Offensive

MAJ3R: “Turnuvaya katılmamayı düşünüyorduk, sonra son gün DESPE’ye sorduk”

Renegades maçından sonra MAJ3R tüm merak edilenleri cevapladı.

Engin MAJ3R Küpeli

HLTV.org, ESL Pro Lig Finalleri’ndeki ilk röportajını Space Soldiers’ın takım kaptanı MAJ3R ile gerçekleştirdi. Oyuncuya turnuva ve vize sorunları hakkında sorular soruldu. Oldukça dikkat çekici açıklamalarda bulunan kaptan, “Turnuvaya katılmamayı düşünüyorduk sonra son gün DESPE’ye sorduk.” dedi.

SORU: Calyx’in turnuvaya katılamayacağını ilk ne zaman öğrendiniz? DESPE ile hiç antrenman yapma şansınız oldu mu veya bu bir son dakika kararı mıydı?

MAJ3R: “Evet. Biz bunu son gün öğrendik. Calyx’in son güne kadar vize almasını bekledik. Calyx’in vizesinin yetişeceğini umuyorduk ama son anda DESPE ile oynayacağımızı öğrenmiş olduk. Önce turnuvadan çekilmeyi düşündük. Ancak son gün DESPE’ye turnuvada oynar mısın diye sorduk ve burada olabilmek için elinden geleni yaptı. Bu yüzden ona kişisel bir teşekkür etmek istiyorum.

Turnuvaya hazırlık açısından ise Na’Vi sayesinde iki harita oynama şansımız oldu.(Gülüyor) Bu yüzden iyiydi. Biz DESPE ile uzun zaman önce oynadık. Yani bu yeni değil. Ama uzun zaman oldu. Oyun metası değişti. Bugün antrenman yapabiliriz ve neler yapabileceğimizi görebiliriz.”

SORU: Son dönemlerde vize sorunları sizi rahatsız ediyor. IEM Sidney’i kaçırdınız. Gelecekte bunu önlemek adına atabileceğiniz adımlar var mı? Gerçekten bu konuda yapabileceğiniz bir şeyler var mı?

MAJ3R: “Ben daha öncesinde iyimserdim. “Tamam, vize sorunları… Hadi en iyisini yapalım!” ama bu durum gerçekten sinir bozucu bir hale geldi. Turnuvalara katılabilmek için elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz ve bazen vize reddediliyor. Bu gerçekten moral ve sinir bozucu. Ama bu hayat. Onlarla uğraşmamız gerek.

Vize sorunlarıyla ilgili ağlamayacağım. Elimizden geleni yapmalıyız. Buraya geldik ve DESPE iyi bir oyuncu. O neredeyse başlangıçtan bu yana bizimle birlikte. Takımın kuruluşundan bu yana. Bu yüzden en iyisini yapacağız.”

MAJ3R, turnuva için olan hedeflerinden de bahsetti

SORU: Bu durum ESL Pro Lig S7 Finalleri için olan hedeflerinizi etkiledi mi?

MAJ3R: “Her zaman playoffs’ları hedefleriz. Her zaman elimizden gelenin en iyisini yapmayı hedefleriz. DESPE’yi takım içerisinde nasıl kullanabileceğim konusunda bazı çözümler bulmaya çalıştım. Dün ve iki gün önce uçakta onu nasıl kullanabiliriz diye çok düşündük. Yöneticimiz ile de çok fazla konuştuk ve sanırım sonunda bir çözüm bulduk. Ve amaç, elimizden geldiğince turnuvada ilerleyebilmek.”

SORU: Eminim ki Renegades takımının IEM Sidney’deki başarısını gördünüz. İlk oynadığınız maçın sizin lehinize bu kadar tek taraflı olmasını beklediniz mi?

MAJ3R: “Bo1 her zaman rastgeledir. Biz iyi başladık. T tarafında ilk tabanca round’unu ve bazı çok önemli round’ları kazanmayı başardık. Önemli clutchlar da kazandık. Bugün Renegades takımından çok da fazla iyi olduğumuzu düşünmüyorum. Bu sadece bo1 idi. Onların geri dönüş yapacağından eminim.

Bugün bizim için çok iyi bir gündü. Her şey bizim için yeşildi.  Ama bo1’ların CS:GO’da nasıl olduğunu biliyorum. Ben sadece tarafımızı seçtiğimiz için mutluyum.”

Bu röportaj HLTV.org sitesinden alınmıştır.

Bir sonraki maçımız Liquid takımı ile olacak

Temsilcimiz Space Soldiers turnuvadaki ikinci maçı Kuzey Amerika ekibi Liquid ile oynayacak. bo3 formatında oynanacak maç TSI ile 21:30‘da başlayacak. Karşılaşmayı ESL Pro League Facebook adresi ve Twitch platformu üzerinden canlı olarak takip edebilirsiniz.

Başarılar Space Soldiers!

Çocuk yaşta espor haberleri yazmaya ve espor etkinlikleri yönetmeye başlamış bir espor tutkunu. Ayrıca sıkı bir Göztepe taraftarı!

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Counter-Strike Global Offensive