Connect with us

Espor

Mandatory.GG Cup VALORANT turnuvasının şampiyonu G2 Esports!

G2, şampiyonluklarına bir yenisini daha ekledi!

Mandatory.GG-cup-g2

Ignition Series kapsamında düzenlenen Mandatory.GG Cup VALORANT turnuvasında şampiyon, finalde bonk’u 3-0 ile alt eden G2 Esports oluyor.

G2 Esports, VALORANT’taki başarılarına tek tek yenilerini eklemeye hız kesmeden devam ediyor. 128 takımın katıldığı, tamamen eleme usulüyle oynanan Mandatory.GG Cup VALORANT turnuvasının şampiyonu, başından beri favori olarak gösterilen G2 Esports oldu. Temsilcimiz BBL Esports’un da katıldığı turnuvanın yarı finalinde oynanan BBL Esports – G2 Esports maçını da G2 2-0 ile kazanmıştı. Finalde bonk ile karşılaşan G2, favoriliğini tekrar kanıtladı ve Bo5 seride ilk üç maçı alarak şampiyonluğa kolay bir biçimde ulaştı.

“ÜST ÜSTE, BİR ÜSTE DAHA!

MANDATORY CUP ŞAMPİYONUNUZ BİZİZ!”

Mandatory.GG Cup Finali: G2 Esports 3-0 bonk

Finalin Haven haritasında oynanan ilk maçına ilk üç turu alarak avantajlı başlayan takım G2 oldu. İlk turlarda baskın oynayan şampiyon, bonk’un kendine gelmesinin ardından afallasa da dizginleri sonrasında tekrardan eline alarak savunma tarafında ilk yarıyı 6-6’lık skorla bitirdi. Maçın ikinci yarısı ise G2 tarafından adeta domine edildi. Pyth’in Cypher ile yıldızlaştığı maçı G2 Esports 13-9’luk skorla kazanarak serideki durumu 1-0’a getirdi.

Mandatory.GG Cup turnuvasının final serisindeki ikinci maç, “G2’nun evi” olarak nitelendirilen Ascent haritasında oynandı ve sonuç da şaşırtıcı olmadı. İlk yarısında G2’nun saldıran, bonk’un savunan tarafta olduğu karşılaşma çekişmeli bir şekilde başladı. İlk yarıda savunma tarafında bonk’un beş tur kazandığı maçta taraflar değişince şampiyon gücünü göstermeye başladı. Savunma yapan G2 tarafında etkili takım içi iletişim sayesinde gelen koordine oyun üst üste turları kazandırdı. İlk yarısını 7-5 önde kapattıkları maçın ikinci yarısının ilk dört turunu alarak galibiyeti neredeyse garantileyen şampiyon, üst üste verdiği üç turun ardından kendine gelip maçı 13-8’lik skorla bitirdi.

Serinin Bind haritasında oynanan son maçı da herhangi bir sürprize sahne olmadı. Psikolojik üstünlüğü eline alan G2 Esports’un 13-5’lik skorla kazandığı maçın ilk yarısı, Haven’daki senaryoya benzer bir şekilde oynandı. G2’nun baskın başladığı yarıda bonk kendine gelip tek turla öne geçse de taraf değişiminden önce G2 Esports 7-5’lik skorla öndeydi. Yarı finaldeki karşılaşmadan sonra Türk espor hayranlarını öven Mixwell’in adeta yıldızlaştığı ikinci yarıda ise adeta kusursuz oynayan bir G2 izledik. İkinci yarıdaki bütün turları kazanıp maçta 13-5’lik skorla galibiyete ulaşan G2, turnuvanın Mandatory.GG Cup VALORANT turnuvasının şampiyonu olmayı başardı.

Oyun merakını babasının internet kafesinde edinmiş bir dilbilim öğrencisi. Editörlük yapar.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Espor