Connect with us

Röportaj

Maxic: “Takım iletişimimizin bu kadar güçlü olacağını düşünmüyordum”

TESFED Türkiye Kupası Zula Şampiyonu ekip Mod-Z Esports’dan Maxic ile konuştuk.

Maxic: "Takım iletişimimizin bu kadar güçlü olacağını düşünmüyordum"

İlk defa bu yıl düzenlenen TESFED Vodafone Freezone Türkiye Kupasının Zula şampiyonu rakibi Gamer of Future’ı 2-0 mağlup eden Mod-Z Esports kupasını eve götürdü. Biz de Playerbros olarak şampiyon takımın oyuncularından Faruk Can “Maxic” Öztürk ile bu şampiyonluk hakkında konuştuk.

Maxic’e ilk sorumuz turnuvaya hazırlanma süreçleri ve yeni kurulmuş olmalarına rağmen turnuvayı kazanmaları ile ilgili oluyor. Maxic bu soruyu “Takım yeni olduğu için ilk başta tabi ki de zorlandık ama takım kimyası olarak çok iyi olduğumuz için bu sorunu kısa sürede atlattık ve turnuvaya kısa bir zaman kaldığı için basit taktiklere önem verip turnuvaya hazırlandık.” şeklindeki cümlesi ile cevaplıyor.

Ayrıca profesyonel oyuncu iletişimin ve uyumun takımdaki önemini “Kimya iyi olduğu için iletişim çok yüksek oluyor burada bizim için ikili takaslarda ve Clucth’larda avantaj oluyor.” sözleri ile özetledi.

Maxic: “Takım iletişimimizin bu kadar güçlü olacağını düşünmüyordum”

Kısa röportajımızın devamında Öztürk’e kısa süre içerisinde ekibin birbiri ile bu kadar iyi iletişim kurabilmesinin sırrını soruyoruz. Sorumuza samimi cevap veren oyuncu “Takım iletişimimiz bu kadar güçlü olacağını bende düşünmüyordum ve takımdaki yaş dengesi çok iyi ve herkes şampiyon olma hırsı var en büyük önemi de bu bence” diyor.

Bir diğer sorumuz ise oyuncunun TESFED’in bu turnuva atağı ilgili düşüncesi. Maxic bu konu hakkında ilk olarak çok şaşırdığını ve sevindiğini belirtti. Cevabının devamında oyuncu bu tarz etkinliklerin devamının gelmesini beklediğini söyledi.

Röportajımızın son sorusunu oyuncunun yeni ekibi Mod-Z Esports’un gelecek hedeflerine ayırıyoruz. Faruk Can “Maxic” Öztürk, takım olarak ilk hedeflerinde şampiyonluğa ulaştıklarını, şimdi ise merakla Zula Süper Lig’in 5. Sezonunu beklediklerini dile getirdi.

Hip Hop, espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Röportaj