Connect with us

LoL

mean: “5 tane düşmanla aynı evde yaşıyor gibiydi”

mean: “5 tane düşmanla aynı evde yaşıyor gibiydi”

mean roportaj

Şu anda Oyun Hizmetleri takımında oynayan ve Türkiye’nin genç League of Legends oyuncularından biri olan Ahmet Cihan ”Mean” Battal sorularımızı yanıtladı. Eski takımı Galakticos ve yeni takımı Oyun Hizmetleri hakkında açıklamalarda bulunan oyuncu ayrıca, kendisine göre Türkiye’deki topluluğun ve genç oyuncuların yaptığı hatalara değindi.

“Kendini kısaca tanıtır mısın?”

Öncelikle bana olan ilginiz için teşekkür ederim. Ben Ahmet Cihan ”Mean” Battal. 19 yaşındayım. Oyunu 5 yılı profesyonel olmak üzere 6 senedir oynuyorum.

“Şu anda Oyun Hizmetleri forması altında mücadele ediyorsun. Takım hakkındaki düşüncelerin neler? Nasıl bir ortama sahipsiniz?”

Şu anda takımım hakkındaki tüm düşüncelerim pozitif yönde. Hafta sonu oyun evine yerleşeceğim. Takım arkadaşlarımın hepsi çok iyi insanlar, sıcakkanlılar ve özellikle Türk oyuncular başarıya açlar. Yabancı oyuncumuz Von’da sıcakkanlı, yavaş yavaş bize alışmaya başladı. Aramızda dil bariyeri olmasına rağmen eğer sıkı ve disiplinli bir şekilde çalışıp oyunumuzu oynarsak, herkesi yenebileceğimizi düşünüyorum.

“Günümüzde genç yaştaki oyuncu sayısının baya arttığını ve topluluk tarafından ciddi bir şekilde desteklendiklerini görüyoruz. Ayrıca seninde kariyerine 14 yaşında Dark Passage ile başladığını biliyoruz. Bu konu hakkında düşüncelerin neler?”

Benim profesyonelliğe adım zamanda böyle bir topluluk yoktu. Kimse yeni oyuncuları abartarak piyasaya sokmuyordu. Ancak günümüzde ne yazık ki durum böyle ve ben bunun yanlış olduğunu düşünüyorum. Özellikle genç yaştaki oyuncular için bu daha büyük bir sorun. Şu an kendisini iyi sanan çoğu genç oyuncu, challanger seviyesine ulaşınca kendisini en iyi olarak görmeye başlıyor. Ardından bizim gibi tecrübeli oyunculara karşı oynayıp kaybedince de büyük bir hayal kırıklığına uğruyorlar. Bunun en büyük sebebi ise topluluğun bu genç oyuncuları hemen yüceltmesi ve onlara istemeden büyük bir sorumluluk ve baskı yüklemesi. Bu durumdaki çoğu oyuncu, ne yazık ki bu sorumluluk ve baskıların altından kalkamıyor.

“Team Galakticos’da zor günler yaşadığını biliyoruz. Neler yaşadığını bizlere anlatır mısın?”

Galakticos’da oynadığım dönemde hem sevindim, hem üzüldüm, hem ağladım, hem güldüm. Maçlardan sonra çoğu duyguyu yaşadım. Ortamda bulunan insanlardan dolayı kendimi mental olarak çok büyük bir baskı altında hissediyordum. Ayrıca oyuncular arkadaş değildi. Sanki 5 tane düşman aynı evde yaşıyor gibiydi. Bundan dolayı belli bir süre sonra herkesin mentalitesi düşmeye başladı. Ve bu da oyun içi iletişimimize ve performansımıza yansıdı.

“Son olarak, burdan Playerbros ve kendi takipçilerine söylemek istediğin şeyler var mı?”

Beni takip edip, seven sevmeyen herkese destekleri için çok teşekkür ederim. Açıkçası diğer oyuncuların takipçilerinden daha sade ve hoş bir kitlemin olduğunu düşünüyorum. Umarım bu hep böyle devam eder. 10000 tane boş takipçim olacağına 1000 tane aklı başında, beni seven destekçim olsun yeter. Sorularınız için teşekkür ederim.

 

 

 

Okumaya ve yazmaya meraklı biri.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

LoL