Connect with us

Espor

Mehmet Yağız “cNed” İpek’in VALORANT dünya şampiyonluğu belgesel oldu

cNed: “Amacım 3 kere üst üste dünya şampiyonu olup VALORANT’ta unutulmaz olarak anılmak”

Mehmet Yağız "cNed" İpek'in VALORANT dünya şampiyonluğu belgesel oldu
Fotoğraf: Youtube/Valorant'ın İlk Dünya Şampiyonu I Unfold: cNed

Geride bıraktığımız 2021 yılının Aralık ayında Almanya’nın başkenti Berlin’de düzenlenen ve yılın en büyük VALORAN turnuvası olma unvanına sahip olan VALORANT Champions 2021’de takımı Acend ile mücadele ederek şampiyonluğa ulaşan temsilcimiz Mehmet Yağız “cNed” İpek, adını tüm dünyaya duyurmuştu.

Avrupa karması espor takımı Acend bünyesinde VALORANT kariyerine devam eden cNed’in VALORANT dünya şampiyonluğa ulaşması belgesel oldu. Red Bull sporcularından biri olan İpek, şirketin esporcuları mercek altına aldığı Esports Unfold serisinin yeni konuğu oldu.

Geçtiğimiz dönemde Carlos “ocelote” Rodríguez, Jesse ‘JerAx’ Vainikka, Topias ‘Topson’ Taavitsainen, Musaed “MSDosary” Aldossary, Johan “N0tail” Sundstein ve daha birçok esporcunun konuk edildiği belgesel serisinin İpek’in bölümü, Red Bull Gamerszon’un YouTube kanalı üzerinden yayınlandı.

cNed: “Amacım 3 kere üst üste dünya şampiyonu olup VALORANT’ta unutulmaz olarak anılmak”

Mehmet Yağız “cNed” İpek’in mercek altına alındığı belgesel, sevilen ismin elektronik spor hikayesinin nasıl başladığı ile start aldı. Serüveninin abisi Alihan “deNc” İpek’i izleyerek başladığını belirten İpek, oyun oynamaya Counter Strike 1.6 ile başladığını daha sonradan Counter-Strike: Global Offensive ve VALORANT ile devam ettiğini belirtti.

Bir gün eve geldiğinde cNed’in kendisini oyun oynadığı başka insanlara 16-17 yaşlarında tanıttığında şahit olduğunu belirten deNc, neden böyle yaptığını sorduğunda kardeşinin “kimsenin 7-8 yaşlarında bu seviyede oynayabileceğini düşünmüyorlardı daha çok yeni olduğunu söylediklerini” dediğini dile getirdi.

Günde takımı ile birlikte 6-7 saat antrenman yaptığını ve sonrasında 3-4 saat de kendisinin yayın açtığını belirten oyuncu, yeteneği ile birlikte çok çalıştığı için şampiyon olduğunu söyledi. Belgeselin devamında İpek, gelecek hakkındaki düşüncelerinden de bahsetti.

Hayallerinin bittiği yerde yeni hayallerinin başladığını söyleyen cNed, “Amacım 3 kere üst üste dünya şampiyonu olup VALORANT’ta unutulmaz olarak anılmak.” şeklinde konuştu.

Yayınlanan belgesele buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.


İlginizi Çekebilir:

Marqnue, lauress’in sağlık durumu ve kadronun yeni ismi hakkında konuştu

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor