Connect with us

Espor

Mesut Özil Twitch’e merhaba dedi, ilk oyunu Fortnite oldu

Mesut Özil #Twitch’e merhaba dedi, ilk oyunu #Fortnite oldu.

mesut özil fortnite

Daha önce FIFA ile espor sahnesine merhaba diyen Mesut Özil Twitch yayınıyla karşımıza çıktı. “mesutozil” isimli Twitch kanalı üzerinden 2 saat boyunca Fortnite oynayan ünlü sporcu, yaklaşık 18 milyon takipçisi bulunan Instagram hesabı üzerinden de Twitch yayını duyurdu. Hatırlayacağınız üzere FIFA 19 sahnesinde de kendine yer bulan oyuncu, FIFA eWorld Cup‘ın tanıtım elçisi olmuştu.

Mesut Özil Twitch yayınında şu anları yaşadı:

www.twitch.tv’de mesutozil’den Mesut Ozil plays Fortnite’i izleyin

Fortnite’ı ilk defa Mesut Özil Twitch kanalında gördüm diyenler için minik bir özet:

Eğer ki daha önce Fortnite’ı duymadıysanız Playerbros’un Fortnite kategorisi üzerinden bu oyun hakkındaki son gelişmeleri görebilir ve YouTube kanalımız üzerinden de bu oyuna dair video içeriklerine göz atabilirsiniz. Özetlemek gerekirse Fortnite bir hayatta kalma oyunu. Mesut Özil Twitch kanalı üzerinden de göreceğiniz gibi, battle royale yani dinamikleri hayatta kalma üzerine kurulu olan bu yapım, aslında hikaye tabanlı bir özelliğe de sahip olmasına rağmen battle royale tarzıyla daha çok oyuncuyu kendine çekmiş durumda. Fortnite’da sizin gibi bir bölgede hayatta kalmaya çalışan oyuncular ile yarışıyorsunuz. Çeşitli ekipmanlar toplayıp hayatta kalmanıza olanak tanıyacak inşalar yapabiliyorsunuz. İçinde bulunduğunuz harita belirli dönemlerde daralıyor ve oyun sizi rekabete itiyor. İşte Mesut Özil Twitch kanalı üzerinden oynanan oyun da tam olarak bunu içeriyor.

Fortnite’ı anladım, peki espor nedir?

Elektronik sporlar, oyun dünyasının rekabet alanı olarak anlatılabilir. Peki her oyun espor oluyor mu? Tabii ki hayır! Bir oyunun, elektronik sporlar kategorisine girebilmesi için belli başlı iki kriteri tamamlaması gerekiyor: “Her oyuncu eşit şartlarda başlayacak ve oyunda herhangi bir ödeme yöntemiyle daha güçlü özelliklere sahip olunmayacak.” Bu basit gibi görünen ama oldukça net sınırlar çizen iki kural, elektronik sporlara dahil olan oyunları diğer oyunlardan ayırıyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor