Connect with us

Twitch

Miami Heat oyuncusu Meyers Leonard Twitch üzerinden banlandı!

Miami Heat oyuncusu Meyers Leonard’ın başı, kullandığı Yahudi karşıtı hakaret nedeniyle dertte.

Miami Heat oyuncusu Meyers Leonard Twitch üzerinden banlandı!

NBA takımlarından Miami Heat’in forvet oyuncusu Meyers Leonard, geçtiğimiz günlerde Twitch üzerinden açtığı yayında Call Of Duty Warzone oynarken dile getirdiği cümleler nedeniyle başı oldukça belaya girdi.

Popüler FPS oyununu oynarken bir rakip oyuncuya hakaret eden basketbolcu, ettiği hakarette Yahudiler için oldukça ciddi olan bir kelime kullandı. Bu olayın duyulmasının üzerine ise yoğun tepki gecikmedi.

Meyers Leonard’ın bu hakaretinin ardından ilk tepkilerden biri FaZe Clan’dan geldi. Yapılan açıklamada FaZe, oyuncu ile bağlarını kopardığını açıklarken hayal kırıklığına uğradıklarını ve nefret söylemi veya ayrımcı dile tolerans gösteremeyeceklerini bildirdi.

Canlı yayın platformu Twitch ise Dot Esports’a bir açıklamada bulundu. “Twitch’te nefret dolu hakaretlerin kullanılmasına izin vermeyiz.” diyen sözcü, “Topluluğumuzun güvenliği en önemli önceliğimizdir ve yönergelerimize göre, uygunsuz, zararlı olduğunu belirlediğimiz veya topluluğumuzu riske atan herhangi bir hesabı askıya alma hakkını saklı tutuyoruz.” sözleri ile platformun bu tarz olaylara bakış açısını aktardı.

Olayın ardından Twitch yayıncısı basketbolcu Meyers Leonard’ın sponsorları da sözleşmelerini iptal ederken, oyuncunun takımı Miami Heat, herhangi bir nefret söylemini kabul etmediğini ve bunun tolere edilemeyeceğini belirtirken, Meyers Leonard’ın takımdan bir süre uzak kalacağını ve Miami Heat’in NBA ile birlikte gerçekleştirilen soruşturmada işbirliği yapacağını söyledi.

Meyers Leonard ise Instagram hesabı üzerinden yaptığı yazılı açıklamada Yahudi karşıtı bir hakaret kullandığı için üzgün olduğunu, kullandığı kelimenin ne anlama gelmediğini ve tarih hakkında bilgisiz olduğunu söyledi.

Yaptığı açıklamanın devamında sporcu “Bu benim kim olduğumun doğru bir temsili değil ve Arison’lardan, takım arkadaşlarımdan, koçlarımdan, ön büro ve Miami Heat organizasyonuyla ilişkili herkesten, ailemden, sadık hayranlarımızdan ve incittiğim Yahudi topluluğundan özür dilemek istiyorum.” sözleri ile özür diledi.


İlginizi Çekebilir:

BigBossLayf GeForce Now hakkında açıklama yaptı!

Hip Hop, espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Twitch