Connect with us

Güncel

Microsoft sesli iletişim platformu Discord’u satın alabilir!

Microsoft, sesli-yazılı iletişim programı Discord’u satın almak istiyor.

Bloomberg’in haberine göre Microsoft, Discord’u satın almak için görüşme halinde. Microsoft, sesli-yazılı iletişim programı Discord’u satın almak için görüşmelere başladı. Satın alım için düşünülen fiyatın 10 milyar doların üzerinde olduğu iddialar arasında.

Microsoft taliplerden biri olsa da Discord, Epic Games ve Amazon ile de görüşmelerde bulunuyor. Bazı kaynaklara göre Discord, aylık 140 milyon kullanıcıya sahip ve 130 milyon dolar gelir elde ediyor.

Popüler uygulamaların arasında yer alan San Francisco merkezli Discord, oyuncuların video, ses ve metin yoluyla iletişim kurmasını ücretsiz bir şekilde sağlıyor. Aylık kullanıcı sayısı 140 milyona ulaşan uygulama, birçok insan tarafından tercih ediliyor. Aynı anda birden fazla kişiyle görüşmek isteyenlerin kullandığı uygulama, internet bağlantısı sorunu olmadığı sürece hızlı ve yüksek ses kalitesinde iletişim kurulmasını sağlamakta.

Mobil platformlar da dahil olmak üzere, hemen hemen her platformda bulunan uygulama; bir internet tarayıcısı aracılığıyla da kullanılabiliyor. Discord, gelirini Nitro adını verdiği bir servisi üzerinden sağlıyor.

Microsoft, Bethesda Softworks’ün ana firması ZeniMax Media’yı 7.5 milyar dolara satın almıştı.


İlginizi Çekebilir:

Deathstroke Fortnite kostümüne çok yakında kavuşacak

 

 

 

Her oyun tarzına ilgisi olan, manga ve anime tutkunu. İletişim: uraheramo@outlook.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Güncel