Connect with us

Espor

Mini: “Artık açıklama yapmanın vakti geldi”

Adı Twitch Bit olaylarında geçen Mini, detaylı bir açıklama yayınlayarak, geleceği hakkında bilgi verdi.

Mini: "Artık açıklama yapmanın vakti geldi"

Geçtiğimiz dönemde adı Twitch Bit olaylarında anılan ve uzun süredir sessizliğini koruyan VALORANT oyuncusu Muhammet “mini” Salman, 14 Şubat Pazartesi gününün akşam saatlerinde son durumuna dair bir açıklamada bulundu.

Kariyerinde daha önce Counter Strike: Global Offensive oyuncusu olan ve son yıllarda profesyonel VALORANT arenasında mücadele eden oyuncu, uzun zamandır sessizliğini koruduğunu ve artık açıklama yapmanın zamanı geldiğini belirttiği açıklamasında sessizliğini koruma sebebini “Öncelikle sessizliğimi koruma sebebim, sosyal mecrada haklı haksız bilmeden anonim ve fake hesaplardan herkesin hakaretler ve iftiralarla linçlendiğine üzülerek şahit olmamdı. Yapacağım hiçbir açıklamanın sizin gözünüzdeki yerimi düzeltemeyeceğini düşünmek ve görmek beni baya üzdü.” sözleri ile açıklığa kavuşturdu.

Oyundan, takımdan ve turnuvalardan uzak kaldığını belirten oyuncu, “Suçsuz olduğum ispatlanana kadar da takımımı ve takım arkadaşlarımı zor durumda bırakmamak adına da açıklama yapmadım.” sözlerini dile getirdi.

Mini: “Suç işlediğim resmi makamlarca düşünülüyorsa da çekeceğim cezaya hazırım.”

Açıklamasına “Suç işlediğim resmi makamlarca düşünülüyorsa da çekeceğim cezaya hazırım.” sözleri ile devam eden mini, kendisine en büyük cezanın espor arenasından uzak kaldığı bu dönemin olduğunu “Çünkü benim için en büyük ceza 10 yıldır gece gündüz demeden çalışıp hayatımı verdiğim, bunu yaparken de sağlığımdan ve sosyal hayatımdan da verdiğim fps oyunlarından uzaklaşmak oldu.” şeklinde açıkladı.

Bir şey yaşanmamış gibi beklemenin kendisine, ailesine ve sevdiklerine zarar verdiğini dile getiren Salman, çok bunaldığını, avukatına işlemleri başlatması için vekalet verdiğini söyledi. Cumhuriyet Başsavcılıklarına başvurduklarını dile getiren isim, “Hakkımda başlatılan herhangi bir soruşturma, gizli soruşturma veya açılan herhangi bir davanın olup olmadığını tespit etmek adına Cumhuriyet Başsavcılıklarına dilekçe ile başvurduk ve bütün belgeleri topladım. Twitch bit muhabbetlerinden dolayı adıma başlatılmış hiçbir soruşturma veya dava bulunmuyor” dedi.

“Bu muhabbetlerin açıklığa kavuşması için kendi adıma ihbarda bulundum”

Geçtiğimiz dönemde hakkında iddialar dile getirilen oyuncu attığı adımlar hakkında açıklamasında “Bu muhabbetlerin açıklığa kavuşması için kendi adıma ihbarda bulundum ve savcılığa yaşadığım şeyleri bütün şeffaflığıyla anlatarak da yargıya doğrudan yardımcı oldum. Hiçbir şeyden kaçmadım, zaten en hazmedemediğim şeyler başıma geldi, dediğim gibi oyundan uzak kaldım. Bu yüzden sessizliğimi bozmanın vakti geldi.” sözlerini dile getirirken, geleceği hakkında şunları söyledi:

“Kariyerim hakkında da şu ana kadar ne yaptıysam aynı şekilde devam edeceğim. Oynayamadığım 4 ay bana işimi ne kadar sevdiğimi hatırlattı, insan bazı şeyleri kaybedince anlıyor. Tecrübelendik.”

Espor oyunculuğuna uzun zamandır gönül verdiğini ve vermeye de devam edeceğini söyleyen mini, hedeflediği ve amaçladığı çoğu şeyi henüz gerçekleştirmemiş olduğunu söylediği açıklamasını şu sözler ile sonlandırdı:

“Geriye dönüp baktığımda kazandığım onca dostluk ve turnuvalar var. 2015 yılında twitch partnerliğimi aldığımda çok fazla yayın açmadım çünkü tamamen odaklandığım şey takım oyunu ve turnuvalardı. Olay benim için Twitch değil profesyonel kariyerimdi. Bunların hepsini yaşanan bu olay yüzünden yırtıp atmak istemiyorum, bunun önüne geçilmesine izin vermeyeceğim.”

Oyuncu yayınladığı açıklamada ayrıca çeşitli UYAP sorgulama ekranı görüntüleri, geçtiğimiz dönemde adının geçtiği dosyalar ve adli sicil kaydı gibi belgeleri de paylaştı.


İlginizi Çekebilir:

Riot Games VALORANT içerik bedellerine zam uygulama kararı aldı

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor