Connect with us

LoL

Miss Fortune için seslendirme değişikliği yolda

Beyaz-sarı mı siyah-mavi mi; haşin mi eğlenceli mi?

Riot Games yapımcıları League of Legends’tan bir an bile vazgeçmediği kanıtlamak için her geçen gün yeni güncellemeler duyuruyor. Bu sefer de Miss Fortune’un seslendirmesi üzerine çalıştığını belirten yapımcılar geri bildirimleri de dinlemiş gibi görünüyor. Miss Fortune’un tıpkı o meşhur elbise gibi kişiden kişiye farklı duygulara hitap eden sesini değiştirmeye karar verilmiş gibi görünüyor. Ayrıca yazıda 8.21 yamasına ilişkin birkaç hatanın giderilmesi üzerinde de durulmuş.

Miss Fortune Seslendirmeleri

Çelik İntikam Miss Fortune’un seslendirmelerini kaydederken standart sesini de güncellemeyi düşündük. Ne de olsa gerekli dillerdeki bütün seslendirme sanatçıları stüdyodaydı. Fark etmiş olduğunuz üzere bu güncellemeyi gerçekleştirmedik. Bu konuyla ilgili bazı detayları sizinle paylaşmak istiyoruz.

İlginizi çekebilir: League of Legends 8.21 Yaması’nda neler gelecek?

MF için yeni seslendirmeler kaydettik ve kendi aramızda bir takım testler gerçekleştirdik. Aldığımız tepkiler beklediğimizden daha olumsuzdu. Daha fazla kişinin fikrini öğrenmek adına, sık sık MF oynayan Riotçuların düşüncelerini sorduk. Yapılan geri bildirimler çok farklılık gösteriyordu. Herkesin MF’nin kim olduğu hakkında farklı fikirleri vardı. Sonra yeni seslendirmeleri araştırma laboratuvarımızda, ofisimize sık sık gelen oyuncularla test ettik. Bazıları MF oyuncularıydı, bazıları ise değildi. Tıpkı Riotçular gibi oyuncular da birbiriyle çelişen geri bildirimlerde bulundu. Bir kısmı karakterin “yürekli ve esprili” olduğunu düşünürken, bir kısmı da onun “haşin bir ödül avcısı” olduğunu savunuyordu. Bu geri bildirimlerin, MF’yi oyunculara nasıl yansıttığımızın yıllar boyunca farklılık gösterdiğini kanıtlar nitelikte olduğuna inanıyoruz. Örneğin son yayınlanan hikâyelerinde MF’nin daha haşin bir kişiliği olduğunu görebilirsiniz. Eski de olsa şu anki seslendirmeleri, MF’yi daha cilveli ve eğlenceli gösteriyor.

MF’nin benliğinin belirsizliği ve teste katılan bazı oyuncuların yeni bir ses sanatçısı kullanılmasına karşı gösterdiği memnuniyetsizlik sonucu, MF’ye yeni seslendirmeler getirmenin pek de mantıklı olmadığına karar verdik. Açıkçası sınırlı sayıda repliği olan ve çok sevilen bir şampiyonun seslendirmelerini güncelleyememek bizim için hayal kırıklığı oldu. Fakat düşününce bu güncellemenin dezavantajlarının, avantajlarından daha fazla olduğunu anladık. Umarız, gelecekte MF’nin kim olduğunu daha iyi tanımlayıp, bundan yola çıkarak daha güzel seslendirmeler oluşturabiliriz.


8.21’de giderilen birkaç belirgin hata

Normalde giderilen hatalardan bahsetmeyi pek tercih etmiyoruz; çünkü her yamada birçok hata düzeltiyoruz. Fakat iki tanesi (özellikle de Zyra) hakkında çok soru sorulduğu için bir açıklama yapmanın faydalı olacağını düşündük.

Zyra – Bazen Zyra’nın bitkileri şampiyonlar dışındaki hedef alınamayan rakiplere (örn. Azir’in askerleri veya Orianna’nın topu) saldırmaya çalışıp takılıyordu. Bu da yakınlarındaki hedef alınabilir rakiplere saldırmalarını engelliyordu. Bunu düzelttik.
Yorick – Sis’in Hanımı Yorick’i takip etse de bazen onunla birlikte Dönüş yapmıyordu. Bu özellikle de Yorick ormandayken yaşanıyordu. Bu düzeltme Sis’in Hanımı’nın, Yorick’i takip etmeyi bıraktığı durumları etkilemiyor.

Kaynak: League of Legends

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


LoL