Connect with us

Espor

Mobile Legends M4 Dünya Şampiyonası’nda Knockout Stage zamanı

Türkiye’yi Incendio Supremacy’nin temsil ettiği Mobile Legends M4 Dünya Şampiyonası tüm hızı ile devam ediyor.

Mobile Legends M4 Dünya Şampiyonası’nda Knockout Stage zamanı

Dünyanın en büyük mobile turnuvalarından biri olan ve Türkiye elemelerine yaklaşık 3 bin esporcunun katıldığı Mobile Legends M4 Dünya Şampiyonası 1 Ocak’ta Jakarta’da start aldı.

Ülkelerindeki elemeleri geçmeyi başaran 16 takım, Endonezya’da gerçekleştirilen Mobile Legends M4 Dünya Şampiyonası’nda dünyanın en iyi takımı olmak için mücadele veriyor. 1 Ocak-15 Ocak tarihlerinde yapılan büyük finalde Türkiye’yi Incendio Supremacy takımı temsil ediyor.

Grup aşamasında 2 galibiyet 1 yenilgi

Temsilcimiz grup aşamasındaki ilk maçına son dünya şampiyonu Blacklist International karşısında çıktı. İki takım arasında oynanan mücadele başa baş geçse de son dünya şampiyonu takım galibiyete uzandı. İkinci maçını Myanmar temsilcisi Falcon Esports ile oynayan temsilcimizin oyuncuları kendinden emin bir oyun çıkardı ve maçı domine etmeyi başardı. Bo1 formatında oynanan karşılaşmayı temsilcimiz 13’e 2 skor üstünlüğüyle 15’inci dakikada kazandı.

Türkiye temsilcisi, grup aşamasındaki son maçını ise Kamboçya takımı Burn x Team Flash ile oynadı. Çekişmeli geçen maç izleyenlere heyecan dolu anlar yaşattı. 19 dakika süren karşılaşmayı Incendio Supremacy kazandı.

Mobile Legends M4 Dünya Şampiyonası’nda Knockout Stage zamanı

Başarılı bir grup aşaması geçiren temsilcimiz tiebreaker karşılaşmalarından alınan sonuçlara göre Knockout Stage’e Lower Bracket’tan devam edecek. Incendio Supremacy bu aşamadaki ilk maçını B Grubu’nda hiç galibiyet alamayan MDH Esports ile oynayacak. 9 Ocak Salı günü oynanacak maç, Mobile Legends: Bang Bang’in Youtube kanalından canlı yayınlanacak.

“Kimsenin beklemediği sonuçlar çıkıyor”

Grup maçlarının ardından turnuvayı değerlendiren Incendio Supremacy Takım koçu Sacit ‘Badgalseph’ Arslan, “Turnuvada hiç beklemediğiniz şeyler olabiliyor. Grup aşamalarına baktığımızda kimsenin tahmin etmediği, beklemediği sonuçların çıktığını görüyoruz. Gelecek maçlar için her boş anımızda antrenman yapıyoruz. Hatalarımıza odaklanıyoruz ve bu hatalarımızı kapatmaya çalışıyoruz. Güzel sonuçlar elde edeceğimize inanıyorum” yorumunu yaptı.

Takım oyuncularından Sidar ‘Tienzy’ Menteşe ise, “Şampiyonanın ilk maçında böyle bir deneyimi daha önce tecrübe etmediğimiz için çok heyecanlandık. Ancak ilk maçtan sonra heyecanımızı yenip kendimizi toparladık. Turnuvanın iyi geçtiğini düşünüyorum Lower Bracket’a düşmemiz kaybettirmez. Kendimize inanırsak finale çıkabiliriz” dedi.


İlginizi Çekebilir: Mobile Legends M4 Türkiye Şampiyonası’nda kazanan: Incendio Supremacy

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor