Connect with us

Espor

Mobile Legends M4 Türkiye büyük finali bu hafta sonu gerçekleştiriliyor

Mobile Legends M4 yolundaki büyük Türkiye finali için heyecan başladı.

Mobile Legends M4 Türkiye büyük finali bu hafta sonu gerçekleştirilecek

MOONTON Games tarafından geliştirilerek yayınlanan ve kısa sürede 1 milyondan fazla indirmeye ulaşan Mobile Legends Bang Bang oyunun uluslararası anlamdaki en büyük turnuvası Mobile Legends M4 yolundaki büyük Türkiye finali için heyecan başladı.

İki ay süren elemelerin gerçekleştirildiği Mobile Legends M4 Türkiye Şampiyonası’nda final zamanı geldi. Zorlu iki ayın sonunda 314 takım ve 3 bini aşkın esporcu arasından çıkan 4 takım, İstanbul’da gerçekleştirilecek büyük final biletini kazanmayı başardı.

Mobile Legends’ın Türkiye’deki bu en büyük turnuvasında finale gelme başarısı gösteren 4 takım, Incendio Supremacy, Selecta, TOHO Esports, KONSEY kupaya uzanma mücadeleleri öncesinde bir araya geldi.

Mobile Legends M4 Türkiye finalistleri konuştu

Toplamda 270 bin TL  büyüklüğünde bir ödül havuzuna sahip olduğu duyurulan Mobile Legends M4 Türkiye Şampiyonası’nda şampiyon olmak istediklerini belirten KONSEY takımının kaptanı Harun Kocagöz, şöyle konuştu:

“Oyunu çıktığından beri oynuyorum. Geçen sene maalesef istediğimiz gibi bir takım kuramamıştık. Bu sene ise çok iyi bir takım ve çok iyi bir hazırlık dönemi geçirdik. Finalde elimizden gelenin en iyisini yapıp kupaya uzanmak istiyoruz”

Turnuvanın son Türkiye şampiyonu Bedel Takımı’nın kadrosunda yer alan, bu sene ise Selecta takımı için ter dökecek Batuhan Sönmez, “Ben de bu oyunu ilk gününden beri oynuyorum aslında. Zamanla bu tutkum beni profesyonelliğe taşıdı. Son şampiyon olarak geldiğim bu turnuvada unvanımı korumak istiyorum. Umarım bu sene de takımımla Türkiye şampiyonu olup Jakarta’da ülkemizi temsil edeceğiz” dedi.


İlginizi Çekebilir:

LoL Worlds 2022 ön eleme aşaması ikinci gün karşılaşmaları tamamlandı

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor