Connect with us

Espor

Monitör ve ejderha iddialarına Riot Games Ülke Müdürü Bora Koçyiğit’ten cevap geldi

Elwind’in monitör ve ejderha iddialarına Riot Games Ülke Müdürü Bora Koçyiğit’ten cevap geldi. #PlayerbrosÖzel

Riot Games Ülke Müdürü Bora Koçyiğit, Kaan “Elwind” Atıcı’nın esporculuk kariyerini sonlandırmasının ardından yaptığı açıklamalarla gündeme gelen ve büyük kitlelerce konuşulan birçok konuya açıklık getirdi. Playerbros’a konuşan Koçyiğit, 2015’teki 60 hertz durumu ve ejderler ile 1907 Fenerbahçe’yi kayırdıkları iddialarına yanıtlar verdi.

“Son derece gülünç”

Riot Games’in hangi ekipmanlarla o turnuvaları yapacağının kulüplere taahhütünün verilmediğini söyleyen Bora Koçyiğit, bir takımın monitördeki hertz sayısından dolayı finali kaybettik demeleri son derece gülünç ve komik bir bahane olurdu, dedi. Dark Passage yönetiminden herhangi bir kişinin böyle bir şey söyleyeceğini sanmıyorum diyen Koçyiğit, Türkiye’de oynanan monitörlerle Worlds’deki monitörlerinden farklı olduğunu belirtip ekliyor: “O zaman Worlds’e gidip başarılı olamayan takımın da ‘Biz Worlds’te farklı monitörle oynadık’ demesi gibi bir şey ortaya çıkar.”

“Biz her zaman elimizdeki en kaliteli ekipmanlarla oyunu oynatma çalışıyoruz” diyen Bora Koçyiğit, o yılı çok iyi hatırladığını, Riot Games Türkiye Ülke Müdürü olmasının ardından ilk etkinliklerinden biri olduğunu söyledi. “Set-up’tan kaynaklı bir kablolama nedeniyle 60 hertz monitörler ile oynatma kararı aldık” bilgisini paylaşan Koçyiğit, her iki takımın da aynı monitörlerle oynadığını belirtti.

“GBM’in kasayı kendisinin bozduğuna yönelik iddialar vardı”

Bora Koçyiğit, bu tarz iddiaların olduğunu, 2018 Türkiye Büyük Finali’nde de Bahçeşehir SuperMassive oyuncusu GBM’in yaşadığı aksaklığın ardından yine birtakım iddiaların ortaya atıldığını söylüyor. GBM’in bilgisayarından kaynaklı duraklatma yaşanmıştı ve bu durum üzerine bilgisayarı GBM’in kasıtlı olarak bozduğunu yazılıp çizilmişti. Koçyiğit bu iddiaları “komik” olarak gördüğünü belirtiyor. Ayrıca Riot Games Türkiye hakemlerinin son derece titiz bir şekilde karar verdiklerini söyleyen Bora Koçyiğit, “Ekipmansal bir problem bugüne kadar hiçbir zaman Riot Games’in oynadığı hiçbir maça etki etmedi” yorumunda bulundu.

“Elwind’i çok seviyorum”

Elwind’in yayınlarını takip ettiğini söyleyen Koçyiğit, Elwind hakkındaki düşüncelerini şöyle açıkladı: “Elwind’i çok seviyorum. Gçenlerde bir yayınında Riot Games beni sevmiyor gibi bir şey demişti. Ben şahsen çok seviyorum kendisini, buradan söyleyeyim ona.”

“Böyle bir şeyi herhalde gülmek için söyledi”

Riot Games Türkiye’nin 1907 Fenerbahçe’yi kayırmak için sarı-lacivertli ekibe alev ejderi çıkarması iddialarına da yanıt veren Bora Koçyiğit, Elwind’in böyle bir şeyi gülmek ve takipçilerini güldürmek için söylemiş olabileceğini söyledi. Oyundaki ejderha sıralamalarının tamamen yapay zeka olduğunun altını çizen Koçyiğit, “Bizler de hangi ejderhanın çıkacağını maç sırasında görüyoruz” diyor.

Açıklamaların tamamı Playerbros’un YouTube kanalında olacak

Riot Games Ülke Müdürü Bora Koçyiğit’e birçok soru yönelttik. Bu soruların cevapları 17 Kasım Cumartesi, yani bugün, Playerbros’un YouTube kanalında olacak. Ayrıca Koçyiğit ile League of Legends‘ın yeni sezonu ve esporun geleceğiyle alakalı birçok sorunun da cevaplandığı bir video hazırladık. Bu video da yakında kanalımızda olacak. Adım adım 100 bin aboneye ilerlediğimiz YouTube kanalımıza abone olarak bize destek olabilirsiniz, 19.00’da kanalda görüşmek üzere!

emre@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor