Connect with us

Counter-Strike Global Offensive

mousesports finalde! Maçın adamı woxic!

Dünya devi karşısında muhteşem geri dönüş! Türk yıldızdan AWP resitali!

Temsilcimiz Özgür “woxic” Eker’li mousesports, ESL Pro League Season 10 Finals‘ta yarı finalde karşılaştığı Astralis’i 2-1 ile mağlup ederek adını finale yazdırdı. Maçın oyuncusu, Türk yıldız woxic seçildi.


Özellikle serinin ilk haritası Train‘de tam anlamıyla woxic’ten AWP resitali vardı. İki defa uzatmalara giden ve 22-19 ile mousesports’un galip geldiği haritada genç oyuncu, 38-22‘lik istatistiğe ulaştı. 21 yaşındaki isim, 30 AWP vuruşu barındıran bu 38 kill ile takımına harita puanını kazandıran kişi oldu.

İkinci harita Overpass‘te ise Astralis’in ayağı oldukça yere basıyordu. T tarafını 7-8 geride kapatan Danimarkalılar, CT tarafında ise adeta mousesports’a karşı duvarları ördü. Finn “karrigan” Andersen ve ekibine geçit vermeyen Astralis, CT tarafında yalnızca 1 raunt kaybetti ve 16-9 ile seride durumu 1-1’e getirmeyi bildi.

Son haritada ise maça iyi başlayan taraf yine Danimarkalılardı. Overpass haritasındaki baskıyı üzerinden atamayan mousesports, Lukas “gla1ve” Rossander liderliğindeki ekibin karşısında haritanın ilk bölümlerinde pek de etki gösteremedi. T tarafında başlayan Astralis, mousesports savunmasını bir bir delerek oldukça etkili olduğu ilk yarıyı 10-5 üstünlükle kapattı.

Fakat ikinci yarıda tabanca raundunu kazanan ve rüzgarı arkasına alan mousesports adeta uykudan uyandı ve üst üste kazanılan 3 raunt ile durumu 10-8’e getirdi. Fakat bir anda kontrolü kaybeden ve Astralis’in ekstralarına karşı koyamayan ekip, skorun 14-8‘e gelmesine engel olamadı. Bu dakikadan sonra ise mousesports, izleyenlerin uzun yıllar unutmayacağı muhteşem bir geri dönüşe imza attı. Chris “chrisJ de Jong ve woxic ikilisinin muhteşem performansı ile geri dönüşü sürdüren mousesports, tek bir raunt kaybetmeden skoru 16-14‘e getirmeyi bildi ve 2-1 ile “dünyanın en iyi takımı” Astralis’i mağlup ederek ESL Pro LEague Season 10 Finals‘te fnatic‘in karşısında ikinci finalist oldu.

Karşılaşmada tabiri caizse gözlerimizin pasını silen ve üç harita toplamında 50 AWP killine ulaşan woxic, HLTV.org tarafından maçın adamı seçildi.

Espor yazarı, boş zamanlarında bilgisayar mühendisi, ara sıra kaleci, bazen de CS:GO takım koçu, iyi bir Beşiktaşlı..

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Counter-Strike Global Offensive