Connect with us

Video Konusu

MSI 2018 Analizleri: BAUSuperMassive’in rakibi EVOS kimdir?

MSI 2018 analizlerimize tam gaz devam ediyor. Bugünkü konuğumuz BAUSuperMassive’in rakibi EVOS!

MSI 2018 analizlerine tam gaz devam ediyor! 5-6 Mayıs tarihlerinde MSI 2018 bünyesinde oynanan ön eleme grup karşılaşmalarıyla birlikte gruptan 5-1’lik göz dolduran bir performans ile çıkan temsilcimiz BAUSuperMassive’in sıradaki rakibi EVOS E-Sports olacak. Temsilcimiz bu karşılaşmayı kazanması durumunda MSI 2018’de dünya devleriyle yarışma fırsatı elde edecek! Bunu şimdilik bir kenara bırakalım ve kura çekiminin ardından akıllara gelen “Kimdir bu EVOS E-sports, oyuncuları kimlerdir?” sorusuna cevap arayalım. Hazırsanız başlıyoruz!

Evos E-Sports Vietnam Champions Series’de bizim de yakından tanıdığımız Gigabyte Marines’i bo5’de yenerek ligini 1. tamamlayarak MSI sahnesine çıkmaya hak kazandı. Makro oyunları ile göz dolduran ekip aldıkları bu birincilik ile de ne kadar başarılı olduklarını kanıtlamış oldular.

Vietnam’da saygı gören bir kadroya sahip olan EVOS, MSI’da da güçlü bir rakip olarak görülüyor. Şimdi EVOS E-Sports’a yakından bakma zamanı!

Üst Koridor: Stark

Stark Lig boyunca göz dolduran bir performans sergiledi ve ortaya koyduğu performansla rakiplerine göz dağı vermeyi başardı. Dönem dönem bu performansında biraz düşüşler olsa da finallerde de iyi oyunlar ortaya koydu. Genellikle agresif oyun yapabilen şampiyonları tercih eden Stark’ın finallerdeki Gnar ve Ornn performansı kötü değildi. Ama bizden söylemesi fabfab ağır lokmadır, altında kalabilir. 🙂

Orman: Yi Jin

Lig içerisindeki değişken performansına rağmen takımı ile finallere kadar yükselen Yi Jin başarılı orman yolları ve baskınları ile takımına büyük katkı sağladı. Finallerde GAM karşısındaki Olaf performansı yerlerde olsa da kitle kontrolü olan ormancılarla gösterdiği performansı gayet başarılı bir ormancı olduğunu kanıtladı. Oyuncu bu seçimlerine rağmen agresif oyunlardan çekinmiyor.

Orta Koridor: Warzone

Warzone Koridor aşaması, harita kontrolü ve ormancısını kullanışı ile liginin korkulan bir orta koridor oyuncusu olmayı başardı. Finallerdeki performansı ile de beğenileri üzerine toplayan Warzone, 5 maçlık seri boyunca oynadığı Cassiopeia ve Ryze ile ne kadar etkili olabileceğini gösterdi. Warzone’un GBM karşısında neler yapacağını merakla bekliyoruz.

Gelelim alt koridor ikilisi Slay ve RonOP’a!

5 maçlık finaller boyunca GAM’in karşısında geriye düştüklerinde toparlanmakta zorluk çeken alt koridor ikilisi, koridor safhasında öne geçtiklerinde bu üstünlüklerini kaybetmiyorlar. Seri boyunca agresif davranmaktan korkmayan destekleri RonOP ile iyi bir sinerjisi olan Slay, erken oyunda öne geçtiklerinde rakiplerine korku salıp oyunu sırtlanmayı iyi bildiler. Yine de Playerbros olarak Zeitnot ve Snowflower ikilisinin onlara zor anlar yaşatacağını düşünüyoruz.

Temsilcimiz BAUSuperMassive, 8 Mayıs’ta Vietnam temsilcisi EVOS ile oynayacak. Riot Games Türkiye’nin resmi TwitchTV kanalı üzerinden canlı olarak takip edilebilecek bu karşılaşmanın detayları ve öne çıkan anları için Playerbros’u takip etmeye devam edin!

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Video Konusu