Connect with us

Espor

Caps, MSI 2019’a damgasını vurdu! | MSI 2019’da Caps

Rasmus Winther, nam-ı diğer Caps… MSI 2019’un öne çıkan isimlerinden Caps için bir video hazırladık.

Rasmus Winther, nam-ı diğer Caps. Bir aralar Dark Passage’da oynayan Caps, son durağı G2 Esports ile MSI 2019’a gitmeye hak kazandı ve oyunları ile kelimenin tam anlamıyla tozu dumana kattı. dotesports’un seçtiği birçok güzel anı bu videoda birleştirdik. MSI 2019’da G2 ile şampiyonluğa ulaşan Caps’in en iyi anları burada sizlerle!

Maçtan önce bozuk para atıp yazı-tura mı oynuyor bilemiyoruz fakat her seferinde ya rakiplerine göz açtırmadı ya da beslemekten bir hal oldu. Bu iki ihtimalin ortasını nadiren görmüş olsak da her seferinde ya önceki halinin bir gölgesi gibi hareket ediyordu ya da dünya şampiyonu edasıyla takımını zafere koşturuyordu. Bu videoda ise Caps’in MSI’daki harika anları üzerine konuşacağız. İşte Caps’in MSI’daki en iyi hareketleri:

Faker’ın varisi

İster inanın ister inanmayın, Caps sadece 19 yaşında. Diğer liglerde aynı yaşta, hatta daha genç oyuncuları görmüş olmamıza rağmen Caps yaşı itibarıyla şu an Faker’ın varisi olarak düşünülüyor. Faker ile yaptığı savaşlarda yara almadan çıkan oyuncu kendini yeterince kanıtlayabilir. Peki gerçekten Faker’ın varisi olarak söylememiz doğru mu? Düşünmek size kalmış fakat Caps’in gücünü hafife almak pek mantıklı olmayabilir.

Orta koridor savaşı

İki Danimarkalı oyuncu olarak Team Liquid’in Nicolaj Jensen’a karşı savaşı, bu iki oyuncuya eşit demekten çok öte bir karşılaşmaydı. Caps karşılaşma esnasında kendini hiç tutmadı ve ne kadar güçlü olduğunu hem Jensen’a hem de karşılaşmayı izleyen bütün izleyicilere gösterdi. Koridor aşamasında iyi bir iş çıkaran Caps, mücadale üstüne mücadeleye girip kartoplu etkisine kapıldı ve maçın sonunda resmen dokunulmaz olmayı başardı.

En dipten en tepeye

Uluslararası turnuvalara baktığımızda Caps’in en dibini de gördük en tepesini de. 2018 Dünya Şampiyonası’nda etkileyici olmaktan çok uzak bir oyun sergileyen oyuncu Song’a karşı adeta ezilmiş ve 3-0 yenilmişti. Geçen bir senenin ardından Fnatic’ten G2 Esports’a geçen Caps, faciaya dönüşebilecek bir karar alınmış gibi gösterebilirdi fakat görünen o ki bunun tam tersi gerçekleşti.

2019 senesine geldiğimizde Caps, MSI’in ellerinden kayıp gitmesine izin vermedi. Böylece takımı ve kendisinde bulunan güvenle birlikte Team Liquid’e karşı 3-0 skorla ezici bir galip elde eden G2 Esports, batıdan da bir şampiyon çıkabileceğini kanıtlamış oldu. Fnatic’in yaklaştığı bu hedefi G2 Esports tamamlamıştı fakat bu seferki karşılaşma bir batı-doğu savaşı değil, batı-batı savaşıydı. Bunu farkında olan Caps de takımına daha bir bağlı ve takım odaklı oyunlar yürüterek G2 Esports’u şampiyonluğa taşıdı.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

KAÇIRMAYIN

Espor