Connect with us

Espor

MSI 2022 grup aşaması mücadeleleri tamamlandı

T1, RNG ve G2 ekipleri grup aşamasını yenilgisiz kapattı

MSI 2022 grup aşaması mücadeleleri tamamlandı

Bugün oynanan altı maçın ardından MSI 2022‘de grup aşaması tamamlandı. A grubunda mutlak favori olarak görülen LCK temsilcisi T1, çıktığı altı maçın tamamını kazanarak grup aşamasını namağlup lider tamamladı. Saigon Buffalo, DetonatioN FocusMe ve Team Aze karşısında A grubunu birinci sırada bitiren T1 ekibi ”rumble” aşamasındaki yerini aldı. Öte yandan iki yıldır COVID önlemleri sebebiyle uluslararası turnuvalara katılamayan Vietnam bölgesi Saigon Buffalo ile profesyonel sahneye geri döndüğünü ispatladı. VCS temsilcisi grubu 4G 2M ile ikinci sırada tamamlayarak rumble aşamasına yükselme hakkı kazandı.

MSI 2022 Grup Aşaması 6. gün sonuçları

  • Team Aze  0 — 1  Saigon Buffalo
  • DetonatioN FocusMe  0 — 1  T1
  • Saigon Buffalo  1 — 0  DetonatioN FocusMe
  • T1  1 — 0 Team Aze
  • DetonatioN FocusMe  0 — 1  Team Aze
  • Saigon Buffalo  0 — 1  T1

Temsilcimiz Broken Blade bir üst tura yükseldi

G2 Esports formasıyla C grubunda LCS temsilcisi Evil Geniuses ve ORDER’a karşı mücadele eden temsilcimiz Broken Blade gösterdiği performansla dikkat çekmeye devam ediyor. Grup aşamasını namağlup tamamlayan G2 ekibi bir üst turda daha zorlu rakiplerle karşılaşacak. Öte yandan LCS’i kaybedenler grubundan gelerek kazanmayı başaran Evil Geniuses’ın G2 karşısında hiç direnç gösterememesi hayal kırıklığına neden oldu. Vulcan, Impact ve Inspired’lı kadrosuyla G2 ile başa çıkması beklenen Evil Geniuses yalnızca ORDER’a karşı oynadığı 4 maçı kazanarak gruptan çıkabildi.

MSI 2021’de şampiyonluğa ulaşan Çin temsilcisi Royal Never Give Up grup aşamasında oynadığı altı maçtan da galibiyetle ayrıldı. Ping konusunda yaşanan sorun sebebiyle üç maçını yeniden oynamak zorunda kalan Royal Never Give Up B grubunda temsilcimiz fastPay Wildcats de dahil olmak üzere herhangi bir takım karşısında sürprize şans vermedi. PSG Talon ekibi ise grup aşamasına çok kötü bir başlangıç yapmasına rağmen sonrasında temsilcisimiz fastPay Wildcats ve Brezilya temsilcisi RED Canids Kalunga’ya karşı oynadığı maçları kazanarak gruptan ikinci sırada çıkmayı başardı.

Rumble aşaması 20 Mayıs’ta başlıyor

Grup aşamasını ilk iki sırada tamamlayan takımların mücadele edeceği rumble aşaması 20 Mayıs Cuma günü başlayacak. Lig usulü gerçekleştirilecek rumble aşamasında her takım birbiriyle  ikişer maç yapacak ve sıralamada ilk dörtte yer alan takımlar yarı finale yükselecek.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor