Connect with us

Espor

MSI 2022’de Pasifik bölgesini PSG Talon temsil edecek

PSG Talon MSI 2022’ye Pasifik temsilcisi olarak katılacak

MSI 2022'de Pasifik bölgesini PSG Talon temsil edecek

Son yıllarda uluslararası turnuvalarda gösterdiği performanslarla dikkat çeken PSG Talon, PCS 2022 Bahar Mevsimi Finali’nde rakibi CTBC Flying Oyster’ı beş maçlık seride mağlup ederek MSI 2022‘ye katılmaya hak kazandı. Böylelikle Pasifik bölgesinde kaybedenler grubundan gelerek şampiyonluğa ulaşan PSG Talon ekibi geçtiğimiz yılın ardından tekrardan MSI turnuvasında boy gösterecek.

PSG Talon’un MSI 2022 yolculuğu

PCS 2022 Bahar Mevsimi’nde normal sezonu 16G 2M ile lider tamamlayan PSG Talon playoff ikinci turunda Deep Cross Gaming’i 3-0 ile zorlanmadan mağlup etmiş fakat bir sonraki turda Flying Oyster’a yenilerek kaybedenler grubuna düşmüştü. Normal sezonu ikinci sırada tamamlayan J Team karşısında beş maçlık seriden galip ayrılan PSG Talon finale yükselerek CTBC Flying Oyster ile rövanş serisine çıktı. Bir önceki turun intikamını finalde alan PSG Talon beşinci maçta Juhan ve Bay’in önderliğinde şampiyonluğa ulaştı.

Geçtiğimiz sene MSI’da tüm seyircileri şaşırtan PSG Talon turnuvayı üçüncü sırada tamamlamıştı. Temsilcimiz İstanbul Wildcats’in de mücadele ettiği B grubunu ikinci sırada tamamladıktan sonra PSG Talon ekibi altı takımın katıldığı eleme aşamasını üçüncü sırada bitirmiş ve yarı finalde RNG’ye 3-1 mağlup olarak turnuvaya veda etmişti. Kadronun en önemli yıldızları Maple ve River’ı kaybeden PSG Talon’un MSI 2022’de nasıl bir performans sergileyeceği merak konusu.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor