Connect with us

Espor

MSI 2022’nin ilk finalisti Royal Never Give Up!

Royal Never Give Up’ın finaldeki rakibi yarın G2 vs T1 serisinin sonucunda belli olacak

MSI 2022'nin ilk finalisti Royal Never Give Up!

MSI 2022’de finale yükselen ilk takım belli oldu. Kuzey Amerika temsilcisi Evil Geniuses karşısında 3-0 kazanan Royal Never Give Up adını finale yazdırdı. Son MSI şampiyonu RNG rumble aşamasını birinci sırada tamamlamış ve yarı finalde Evil Geniuses’ı rakip olarak seçmişti. Seri boyunca direnç gösteremeyen Evil Geniuses’ın MSI yolculuğu tamamlandı. Royal Never Give Up’ın büyük finaldeki rakibi yarın T1 vs G2 serisinin sonucunda belli olacak.

RNG vs Evil Geniuses

Seriye hızlı bir başlangıç yapan RNG ekibi ilk maçta rakibine 22-1’lik skor üstünlüğü sağlamayı başardı. Xiaohu’nun orta koridorda Galio ile harita üzerindeki etkisi üst koridorda Gwen’in erkenden öne geçmesini sağladı. Alt koridorda ise Danny-Vulcan ikilisine ezici üstünlük sağlayan GALA ve Ming maçı skor vermeden tamamladı. Nispeten daha yakın geçen ikinci maçta bu sefer üst koridorda Gangplank’in geç oyun gücünden yararlanan RNG takım savaşlarından üstün çıkmayı başardı. Objektifler üzerinde hakimiyet sağlayan RNG 35. dakikada maçı kapatarak seride 2-0 öne geçti.

43 dakika süren üçüncü maçta ise neredeyse bir önceki maçta kullanılan şampiyonların aynısı seçildi. Bu sefer ormanda skor üstünlüğünü de eline alan RNG ekibi kompozisyonun yeterince güçlendiği dönemde seriye noktayı koydu.

Royal Never Give Up büyük finalde yarın oynanacak G2 vs T1 serisinin galibi ile karşılaşacak. Bugünkü seriye oranla çok daha mücadeleci geçmesi beklenen diğer yarı final serisi saat 11:00‘da başlayacak. Karşılaşmaları Lolespor’un resmi Twitch ve YouTube kanalları üzerinden takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor