Connect with us

LoL

MSI sonrası Zac ve Aatrox’un elden geçirileceği duyuruldu

Zac ve Aatrox’a değişiklikler geliyor.

Riot Games son yaptığı açıklamalar ile birlikte MSI, yani Mid-Season Invitational sonrası büyük değişiklikler getireceğini duyurdu. 9.9 ve 9.10 yamaları için Zac ve Aatrox’a yapılacak elden geçirmeler de verilen bilgiler arasında.

MSI atmosferi tüm LoL oyuncuları tarafından severek izlenilen ve prodüksiyon itibarıyla LoL için rekabetçi arenanın öncülerinden olan bir karşılaşma olarak karşımıza çıkıyor. Bu yıl da bu atmosferi sürdürmeyi planlayan Riot Games, MSI sırasında oynanılacak yama hakkında verdiği bilgilerin yanı sıra Zac ve Aatrox’a gelecek büyük değişikliklerden bir miktar bilgi kırıntısı paylaştı.

MSI sonrası neler geliyor?

Aatrox ve Zac dışında Avcı İksiri’ne güçlendirme geleceğini söylenirken Artı şok ve İlham tarafın dengeleme geleceğini bildirildi. Asıl değişikliklerin Zac ve Aatrox tarafına geleceğini düşünürsek bunlar pek de ilginizi çekmiyor olabilir.

Rüneterya: Hangi şehirlisin?

Zac değişiklikleri

Verilen bilgilere göre Zac’in ultisinin değiştirilmesi düşünülüyor. Daha çok eskiye dönük bir değişikliğin planlandığı test sürecinde oluğu söylenirken oynanış tasarımcıları bir sebep olarak daha temiz bir oynanışı ve anlaşılabilir bir darbe öne sürmeyi istediklerini açıkladı.

Aatrox değişiklikleri

Geliştiriciler Aatrox için birtakım bilgileri çoktan birkaç kısa bilgiyi Twitter üzerinden bildirmişti, fakat görünen o ki şampiyonun dengesini sağlamak görünenden çok daha zor. Bu konu hakkında atılan tweet, Aatrox’un durumunu ortaya serer nitelikte: “Aatrox hala daha yüksek seviyelerde ve profesyonel oynandığında karşı koyması zor bir şampiyon ve normal oyuncular için oyun zevkini baltalar nitelikte.”

Söylenilene göre mevcut değişimler sadece şampiyonun ultisini değiştirdi. Yapılan bu değişiklik ultiye fena bir darbe vurmuş gözüküyor ki, Riot Games bunu değiştirmek için ise “bazı değişik eklemeleri” keşfederken şampiyonun temel istatistiklerini güçlendireceğini söylüyor.

MSI ne zaman geliyor?

MSI’ın 1 Mayıs ile 19 Mayıs arasında yer alacağı bildirildi. Buna göre oyuncular 9.8 yaması içerisinde karşılacak ve duyurulan değişiklikler bu yamayı takip eden 9.9 ve 9.10 yamaları ile birlikte sahalara inecek.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

KAÇIRMAYIN

LoL