Connect with us

FIFA

Multiplayer Balkan Kupası’nda şampiyonlar Isopowerr ve Schwenker!

Multiplayer Balkan Kupası tamamlandı, şampiyonlar Isopowerr ve Schwenker!

Multiplayer Balkan Kupası

Türkiye’nin önde gelen FIFA oyuncularını karşı karşıya getiren Multiplayer Balkan Kupası’nda şampiyonlar İsmail Can Yerinde ve Dominik Schwenk oldu. Futbolist oyuncusu olarak organizasyonda yer alan Isopowerr organizasyonun PlayStation tarafını kazanırken, Beşiktaş oyuncusu Schwenker ise Xbox tarafında birincilik ipini göğüsledi.

Tivibu Spor’dan canlı olarak yayınlanan organizasyon PlayStation ve Xbox tarafları olmak üzere iki grup üzerinden başladı.

PlayStation tarafında finale nasıl gelindi?

1907 Fenerbahçe, Beşiktaş, Galatasaray gibi kulüp oyuncularının da yer aldığı, birçok kez yurt dışında da boy gösteren Space Soldiers’ın da bulunduğu grup aşamaları kıyasıya bir rekabete sahne oldu.

Emre Kayır’ın ardından grubunu ikinci sırada tamamlayan İsmail Can Yerinde, çeyrek finalde Beşiktaş oyuncusu B. Sergen Yalçın’ı geçerek adını yarı finale yazdırmıştı. Yarı finalde Emre Kayır ile oynayan oyuncu, 2-0 kaybettiği ilk maçın rövanşında 4-0 kazanarak finalde yerini almıştı.

Finalin bir diğer ismi ise son dönemde espor sektöründe epey aktif bir dönem geçiren Galatasaray’dan Jannick Berg oldu. D grubunda organizasyona başlayan Jannick Berg, grubunu tıpkı İsmail Can Yerinde gibi ikinci sırada tamamladı. Çeyrek finalde bir diğer Beşiktaş oyuncusu Burhan Yerli’yi geçen oyuncu, yarı finalde de Serhan Yeniaras’ı elemeyi başardı.

İsmail Can Yerinde ve Jannick Berg arasında oynanan final karşılaşmasının ilk Jannick Berg’ün 1-0’lık üstünlüğü ile tamamlandı. Rövanş karşılaşmasında daha baskın bir oyun ortaya koyan İsmail Can, rakibini 4-0 ile geçmeyi başararak genelde 4-1’lik skorla şampiyonluğa ulaşmayı başardı.

Xbox tarafında finale nasıl gelindi?

Multiplayer Balkan Kupası’nın Xbox tarafında da 1907 Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş oyuncularını görebiliyorduk. Galatasaray oyuncusu Thomas Dorey B grubunda, 1907 Fenerbahçe’den Emre Benli C grubunda yer alırken, Beşiktaş oyuncusu Dominik Schwenk ise D grubunda organizasyona başladı.

D grubunu Burak Özkök’ün ardından ikinci sırada tamamlayarak çeyrek finale çıkan Dominik Schwenk, çeyrek finalde Bulgar oyuncu Ivan Churov’u, rakibine toplamda 11 gol atarak elemeyi başardı. Yarı finalde, aynı grupta yer aldığı Burak Özkök ile karşılaşan oyuncu, yarı finalde rakibini geçmeyi başararak adını finale yazdırmıştı.

Bir diğer finalist Fatih Meydan ise organizasyona C grubunda başladı. Grubunu yenilgisiz kapatarak çeyrek finale yükselen Meydan, Çağan Yıldırım’ı geçerek yarı finale yükseldi. Yarı finalde 1907 Fenerbahçe oyuncusu Emre Benli’yi de geçmeyi başaran oyuncu, finalde yerini aldı.

Final karşılaşması son derece çekişmeli anlara sahne oldu. Serinin ilk maçı 3-3 biterken, ikinci karşılaşma da 2-2’lik beraberlikle sonuçlandı. Deplasman kuralı gereğince seriyi kazanan Sominik Schwenk, toplamda 5-5’lik skorun galibi olmayı başararak şampiyonluğa ulaştı.

Ödüller Ali Ece ve Dünya Yıldızı’nın elinden alındı

Organizasyonu şampiyon ve ikinci sırada tamamlayan oyuncular ödüllerini Ali Ece ve MultiplayerTV’nin sevilen yüzlerinden Dünya Yıldızı’nın ellerinden aldı.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


FIFA