Connect with us

FIFA

Multiplayer FIFA 18 Balkan Kupası: Online elemeler sona erdi

Multiplayer FIFA Balkan Kupası’nda grup aşamasına geçiliyor.

Multiplayer Balkan Kupası canlı

Milyonlarca FIFA oyuncusunun hayalini kurduğu FIFA eWorld Cup‘ın Türkiye elemeleri başlıyor. Multiplayer FIFA 18 Balkan Kupası olarak gerçekleşen Türkiye ayağında online elemeler tamamlandı. Oyuncular hayallerini gerçekleştirebilmek amacıyla grup aşamasını ve playoff sürecini geçmesi gerekecek.

Her yıl milyonlarca oyuncu katılıyor

FIFA eWorld Cup’a her yıl 6 milyondan fazla oyuncu katılıyor. Bu oyuncuların tek bir ortak hayali var. O da dünyanın en iyi FIFA oyuncusu olabilmek. Türkiye’den ise katılımcı oyuncular en iyiler arasına girerek FIFA eWorld Cup’ta Türkiye’yi temsil etme şansına erişecek.

Türkiye, Bulgaristan, Romanya ve Yunanistan‘dan oyuncular Xbox One/PS4 konsol seçenekleri ile turnuvaya katılabilecekler. Ayrıca oyuncular kendi FUT kadrolarını kullanabilecekler. Toplam 512 oyuncunun mücadele edeceği elemelerde turu geçmeyi başaran oyuncular; GalatasarayBeşiktaş, 1907 Fenerbahçe ve Türkiye’nin en iyi FIFA oyuncularıyla beraber mücadele etme şansına sahip olacaklar.

Turnuvanın büyük finali TV’den yayımlanacak

Turnuvanın büyük finali ise 4 Mayıs 2018 tarihinde oynanacak. Bu büyük finalini başta Multiplayer‘ın twitch ve youtube kanalları olmak üzere, Tivibuspor üzerinden izlenebilecek. Ayrıca final öncesindeki 1 hafta boyunca her gün Tivibuspor’da grup maçlarına ait maç özetlerini, yorumları ve özel röportajları izleyebileceksiniz. Türkiye adına büyük bir önem taşıyan bu etkinlikte oyuncular hayallerini gerçekleştirmek için elinden geleni yapacak.

40 bin TL ödül havuzu!

Turnuvanın ödül havuzu ise gerçekten dikkat çekici. Turnuvada oyunculara toplam 40 bin TL ödül dağıtılacak. Her konsoldaki 1.’lere 8 bin TL, 2.’lere 4 bin TL, 3-4.’lere 2 bin TL, 5-6-7 ve 8.’lere 1000 TL ödül verilecek.

Online elemeler tamamlandı

Multiplayer FIFA 18 Balkan Kupası Online Elemeleri tamamlandı. Büyük çekişmeli maçların da yaşandığı online elemelerde kazanan oyuncular aşağıdaki gibi oldu.

Turnuvanın grup aşaması, çeyrek final, yarı final ve büyük finali 30 Nisan ve 4 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek. Yarı finalin ardından büyük final 4 Mayıs günü Tivibuspor ve Multiplayer’ın Twitch ve YouTube kanalları üzerinden canlı yayımlanacak.

Çocuk yaşta espor haberleri yazmaya ve espor etkinlikleri yönetmeye başlamış bir espor tutkunu. Ayrıca sıkı bir Göztepe taraftarı!

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


FIFA