Connect with us

Espor

Mustafa Uyar: “Logitech olarak kablosuzluğa inanıyoruz”

Logitech Türkiye Ülke Müdürü Mustafa Uyar, #ESPORTS.con’da sorularımızı yanıtladı. #PlayerbrosÖzel

Logitech Türkiye Ülke Müdürü Mustafa Uyar, ESPORTS.con’da sorularımızı yanıtladı. Logitech’in espor sektöründeki konumundan ve gelecek planlarından bahseden Uyar, VR konusunda da net açıklamalar yaptı.

“Logitech olarak biz esasında hem oyunun, hem oyuncunun, hem o ekosistem içinde bulunan kim var onlarla birlikte olmanın yolunu arayan bir organizasyonuz. O yüzden de ihtiyaçları yakından takip etmeye çalışıyoruz. Sorduğunuz konuda da şunu söyleyebiliyorum: Oyuncu oynadığı oyuna göre ne ihtiyaç duyuyorsa esasında biz bunu görebiliyoruz. Onlarla birlikteyiz, laboratuvarlarda birlikteyiz, AR-GE’de birlikteyiz, takım sponsorluklarıyla birlikteyiz. Oyunculara o oyunlar geliştirilirken oyun geliştiricileriyle birlikteyiz. Ondan sonra da sahaya çıktıkları zaman turnuvalarda, organizasyonlarda onlarla birlikteyiz. O yüzden, Logitech açısından baktığınızda hem espor hem bu etrafındaki ekosistem çok kritik, biz de kendimizi ona göre geliştirmeye çalışıyoruz. ”

“Logitech olarak kablosuzluğa inanıyoruz”

“Ürünler olarak da PC tarafında ise aslında bugünkü masaüstünde ne varsa yarın da aynı şeyin gamer’lar için gelişeceğini düşünüyoruz. Yani bugün eğer kablosuz klavye, kablosuz mouse, kablosuz kulaklık, kablosuz ne varsa gamer tarafında da hepsinin o kablosuzluğa yöneleceğini ve herkesin artık kablosuz bir ortamda rahat rahat oyun oynayacağını düşünüyoruz. Keza konsol tarafında zaten benzer durumlar var. Yeni oyunlarla birlikte konsollar da klavye ve mouselar da kullanılmaya başlandı. Orada da aynı şekilde aynı trendlerin olacağını düşünüyoruz. Şu an için direksiyonlar kablosuz olacak demiyorum ama biz açıkçası Logitech olarak kablosuzluğa inanıyoruz ve ürün ailesini geliştirirken bir tüketiciye, bir oyuna, bir de mümkün olduğunca teknolojinin sınırlarını zorlayacak yapıya gitmeye çalışıyoruz.”

Logitech ve VR

“Şimdi VR konu aslında çok önemli bir konu ve gerçek deneyimin orada yaşanacağını ve bu nedenle de insanların o tarafa doğru yöneleceğini hepimiz okuyoruz, duyuyoruz. Görmeye başladık güzel ürünlerle birlikte. Biz onun olgunlaşma süreci içerisinde olduğunu düşünen bir yapıdayız. Açıkçası tüketicinin memnun olmadığı bir ortamda bir ürün çıkartmak, onu o ortamdan soğutacak diye değerlendirenlerdeniz. O yüzden VR tarafında spesifik olarak şunu yapıyoruz demem doğru olmaz ama üzerinde çalışmalar yaptığımızı söyleyebilirim. Bir açıdan da simülasyon ve simülatörler tarafına bir şeyler söyleyebilirim. O tarafta yatırımlarımız var. Saitek firmasını satın aldık. Burada insanların bazıları işte şu an uzay gemileri kullanıyorlar, uçaklar kullanıyorlar; çiftlikleri var, traktörleriyle her gün o çiftlikte ekim dikim işleri yapıyorlar. Biz onlarla birlikte buralarda varız. Bir sonraki step, inşallah bunun daha gerçekçi olacak şekilde, onları oralarda yaşatacak ortamları oluşturmak ama o döneme kadar söylediğim gibi VR teknolojisinin biraz daha olgunlaşması beklentimiz. Onu bekliyoruz.”

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor