Connect with us

LoL

Naru: “Hayatımda oynadığım en kalitesiz SoloQ sezonu!”

Naru, League of Legends’ın dereceli sistemi hakkında eleştiri yaptı.

galakticos, naru, vfşl, sahne

Ligimizin emektar oyuncularından Koray “Naru” Bıçak, Twitter’dan Riot Games’in yeni dereceli sistemini eleştiren isimler arasında katıldı.

Worlds 2019’a dair detaylar paylaşıldı

Twitter’dan yaptığı paylaşımda “Hayatımda oynadığım en zevksiz en kalitesiz soloq sezonu.” olarak değerlendirdiği yeni sezonda, özellikle üst dereceli oyuncuları sıkıntılı günler geçiriyor gibi duruyor. Yabancı ve yerli birçok profesyonel oyuncunun da eleştiri yağmuruna tuttuğu tekli dereceli sisteminde, oyuncular takımlarına gelen “oyun seviyesi” düşük profilli oyunculardan şikayetçi.

Naru kızdı!

Aslında sosyal medyada bu duruma sadece profesyonel oyunculardan tepki gelmemiş, aynı zamanda alt derecelerde oynayan oyuncular da maçlarında takımlarına gelen oyunculardan dolayı şikayetlerini birçok kez dile getirmişti. Birçok oyuncu bir maç kazandıktan sonra kendisine sürekli kötü takımların geldiğini savunurken, bazıları da KDA’ları çok iyi olmasına rağmen istedikleri rolde oynayamadıklarını dile getirmişti.

Tek kişi oyun taşımanın çok zor olduğu League of Legends’ta, Riot Games sezon öncesi bu durumu açıklamıştı. Riot, oyuncuların bir üst lige çıkmayı hak ettiğini görmek istediğini dile getirerek, özellikle seri maçları başta olmak üzere oyuncalara zaman zaman oyuncu profili olarak düşük takımların geleceği belirtilmişti.

Bu konuda Kirei, Doublelift, Meteos ve daha birçok esporcu paylaşım yaptı; Reddit’te konuları açıldı. Ancak henüz Riot Games bu konuda resmi bir açıklama yapmadı. Anlaşılan bir maç kazanıp, bir maç kaybetmeye bir süre daha devam edeceğiz.

Çocuk yaşta espor haberleri yazmaya ve espor etkinlikleri yönetmeye başlamış bir espor tutkunu. Ayrıca sıkı bir Göztepe taraftarı!

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

LoL