Connect with us

Espor

Natus Vincere rüzgarı BLAST Premier World Final 2021’de de devam etti

Na’Vi ekibi yoluna hız kesmeden devam ediyor.

Natus Vincere rüzgarı BLAST Premier World Final 2021'de de devam etti

Son zamanların en popüler Counter-Strike: Global Offensive takımlarından biri olan Natus Vincere arkasına aldığı rüzgarı 2021 yılının son büyük etkinliklerinden biri olan BLAST Premier World Final 2021’de de sürdürmeye devam etti. 14 Aralık Salı günü başlayan ve 19 Aralık Pazar günü sona eren turnuvada şampiyonluğa Na’Vi ekibi ulaştı.

Toplamda 1 milyon dolarlık bir ödül havuzuna sahip turnuvada yıl içerisinde pek çok başarıya imza atmış 8 takım mücadele etti. Etkinliğin ilk karşılaşmasında Team Liquid’e 2-1 mağlup olan Natus Vincere, etkinliğe alt gruptan devam etti.

Alt grup karşılaşmalarında Heroic, G2 Esports ve Team Liquid gibi takımlar ile mücadele eden Na’Vi, en son Team Vitality’yi de mağlup ederek adını finale yazdırmıştı. İlk finalist ise üst grup karşılaşmalarında namağlup şekilde ilerleyen Gambit Esports oldu.

BLAST Premier World Final 2021 şampiyonu Natus Vincere

Büyük finalde karşı karşıya gelen Gambit Esports ve Natus Vincere ekipleri güçlerini 3 maçlık bir seri üzerinde paylaştı. Mirage haritasında oynanan ilk maçta Gambit Esports önde başlayarak kazandığı 9 turu 16’ya tamamlayarak seride öne geçen isim oldu.

Serinin ikinci karşılaşması ise Gambit tarafından seçilen Ancient haritasında oynandı. Önceki karşılaşma ile aynı skor olan 16-11 ile bu sefer galibiyete ulaşan taraf Na’Vi oldu. Serinin üçüncü ve son karşılaşması için Inferno haritası seçildi. CT tarafında oldukça iyi bir başlangıç yapan Ukrayna merkezli takım 11 tur kazanarak ilk yarıyı tamamladı. İkinci yarıda da rakibine karşı kurduğu baskın oyunu sürdüren Na’vi 16-6’lık bir skor ile galip gelerek BLAST Premier World Final 2021 şampiyonu unvanı ve 500 bin dolarlık para ödülünü kazandı.


İlginizi Çekebilir:

Intel Monsters Reloaded 2v2 CS:GO turnuvası gümüş grubu finalleri de tamamlandı

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor