Connect with us

Espor

NBA 2K18’le Beraber Resmi eSpor Ligi Geliyor

Ligin adı: NBA 2K eLeague

Take-Two Interactive ile NBA resmi olarak espor ortaklığını açıkladı. Oyun ve spor dallarında en nüfuzlu isimlerden olan bu şirketler, bundan böyle NBA takımlarının yer alacağı bir dijital lig kuracaklar. Bu lig de doğal olarak Take-Two’nun prömiyer serisi 2K18’de oynanacak. 2K eLeague adı verilen bu lig, 19 Eylül’de oyunun çıkışının kısa bir süre ardından start alacak.

Her şey NBA 2K14’te MyPark modu ile başladı!

Take-Two’nun 2K oynayan sadık bir kitlesi zaten vardı. Ama birlikte oynamaya dair ilk adım, 2K14’teki MyPark moduyla başladı. 3v3 şekilde çevrimiçi takım oyununa izin veren bu mod, daha sonra 5v5 oynanabilen “Jordan Red. Center”‘a dönüştü. Sunucu problemleri baş gösterince, Take-Two 2K16’yla bu modu tamamen yenileyip adını “Pro-Am” yaptı. Ve böylece, 2K tarihinde ilk kez, takım oluşturma, forma düzenleme, logo ve kort üretme gibi seçeneklerle bir menajerlik modu oyuna eklenmiş oldu. Take-Two bununla da yetinmedi, 250,000 dolar ödül havuzlu bir Pro-Am turnuvası bile düzenledi. Yapımcı firma şimdiyse 2K serisini bir eSpora dönüştürmenin peşinde.

eLeague NBA tarafından işletilecek

İlk defa bir Amerikan spor liginde bir espor ligi faaliyet gösteriyor. Bu da tüm eSpor takımlarının gerçek NBA takımları tarafından yönetilmesi anlamına geliyor.

Take-Two: Bu gerçek bir iş

Take-Two CEO’su Strauss Zelnick yaptığı açıklamada, “Bunun adı profesyonel oyunculuk! Bu oyuncular için gerçek bir iş olacak. Maaşlar, sözleşmeler vb. şeylerin tamamı gerçek. Oyun oynamak için çocuklarına söylenen ebeveynler bundan sonra söyleyeceği şeyleri tekrar gözden geçirebilir!”cümlelerini kullandı.

Son olarak, 2K18’in 19 Eylül’de çıkış yapacağını ve eLeague’in oyunun çıkışından sonra start alacağını hatırlatalım.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor