Connect with us

Video Konusu

Geçmişten Günümüze: Nifty

Son dönemin en çok konuşulan oyuncularından Nifty’i tanımaya var mısınız?

Son zamanların en çok konuşulan oyuncularından birini tanımaya var mısınız? Cevabınızın evet olduğunu duyar gibiyiz. Önceden pek fazla gündemde olmamasına rağmen katıldığı son turnuvalarda takımı Renegades adına harikalar yaratan bir oyuncudan bahsedeceğiz bugün. Ve işte karşınızda başarılı performansıyla dillerden düşmeyen Noah “Nifty” Francis!

23 Kasım 1997 tarihinde dünyaya gelen ABD’li Noah, aslında espor kariyerine bir Call of Duty oyuncusu olarak başladı. Zamanla ön plana çıkmaya başlayan Counter Strike: Global Offensive ile tanıştıktan sonra Call of Duty kariyerini noktalayıp CS: GO’ya geçen Nifty’nin ilk takımı ise Noble idi. 2015 yılının şubat ayından temmuz ayına kadar Noble adına mücadele eden oyuncu, daha sonrasında ise vVv Gaming’e transfer oldu. Bu iki kulüpte Amerika çapındaki irili ufaklı turnuvalarda yer alan Nifty, gittikçe tecrübe kazandı ve ağustos ayında Astral Authority ekibine geçti. Yeni takımının da en iyi oyuncusu olmayı başaran oyuncu, organizasyonla kadro arasında ayrılık gerçekleşince bir süre de ex-Astral Authority adıyla arenalarda yer aldı.

Şimdi geldik Nifty’nin bugünlere gelmeden önceki son takımına. Şubat 2016’da Selfless Gaming kadrosuna katılan oyuncu, sergilediği performans ile takımı için hep aranan bir oyuncu olmuştu. Burada diğer takımlarına göre çok daha önemli turnuvalarda yer alan Noah, çok ciddi tecrübe elde etmişti. Uber, Relyks gibi oyuncularla da oynama şansı bulan Nifty; ELEAGUE Season 1, DreamHack Open Austin 2016, ESL Pro League Season 4 – North America ve World Electronic Sports Games 2016 gibi birçok büyük turnuvada mücadele etti.

Nifty’nin Selfless’da sergilediği performans Avustralya ekibi Renegades’in hemen ilgisini çekti. Oyuncu, 31 Mart 2017’de kariyerini baştan aşağı değiştirecek bir sözleşmeye imza attı ve Renegades’e transfer oldu. İlk başlarda sergilediği performans pek fazla konuşulmasa da 2018 yılından itibaren Nifty, Renegades’in katıldığı turnuvalarda başarılı olmasıyla da birlikte günümüzün en çok konuşulan oyuncularından biri oldu. Asia Minor Championship – Kraków 2017, Asia Minor Championship – Boston 2018 ve StarLadder i-League Invitational #2 turnuvalarını şampiyon olarak tamamlayan takımda Nifty, CS: GO gündeminde büyük ilgi görmeye başladı. Öyle ki Türk esporseverlerden bazıları Nifty’nin gelecekte yeni bir dünya yıldızı olacağı yönünde öngörülerde bulunmuştu bile.

Henüz 20 yaşında olan oyuncunun, yaşına rağmen katılım gösterdiği bazı turnuvalara Intel Extreme Masters XIII – Sydney, DreamHack Masters Marseille 2018, Intel Extreme Masters XII – World Championship, StarLadder & i-League StarSeries Season 4, ELEAGUE Major: Boston 2018, DreamHack Open Denver 2017, DreamHack Masters Malmö 2017 ve çok daha fazlası şeklinde örnekler verebiliriz. . Nifty’li Renegades’in, ESL Pro League Season 7 Finalleri için Dallas’ta olacağını hatırlatmakta da fayda var.

Henüz 20 yaşında olan Nifty’nin kariyeri kısaca bu şekilde. Gelecekte onu çok daha önemli takımlarda görürsek de şaşırmamak gerek!

UNC Greensboro'da Bilgisayar Bilimleri öğrencisi. Ortaokuldan itibaren espora merak salmış bir Adanalı.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Video Konusu