Connect with us

Espor

Ninja, 3 milyon takipçiye ulaşan ilk Twitch yayıncısı oldu

Ninja, 3 milyon takipçiye ulaşan ilk Twitch yayıncısı oldu

Tyler “Ninja” Blevins, Twitch’de yeni bir rekor daha kırdı. 11 Mart Pazar günü yayınından itibaren üç milyon takipçi ve 150,000 abone sayısına ulaşarak 3 milyon takipçiye ulaşan ilk Twitch yayıncısı oldu. Kendisini geçtiğimiz haftalarda 100,000 ücretli aboneye ulaşması ile sizlerle paylaşmıştık.

Ninja, yayıncı sıralamasına göre bu dönüm noktasına ulaşan ilk Twitch kanalıdır. Bu yeni rekor, hem Fortnite hem de ünlü yayıncının popülaritesinin bir başka nedeni olarak ünlü yayıncının 100 bin ücretli aboneye ulaşmasından sonra geliyor.

Ünlü yayıncı Ninja 150,000 ücretli aboneye sahip

Tyler Blevins’in sahip olduğu 150,000 ücretli abonelikle, Twitch’in kendisine sunacağı 5 dolarlık alt kazancının yarısını aldığını varsayarak, ayda en az 350,000 dolar kazanıyor ve bu, her yayın sırasında aldığı bağışları içermiyor. Twitch ile yaptığı anlaşma ile her bir aboneliğin daha da büyük bir kesimini kazanırsa, bundan daha fazlasını alabilir.

Ninja nispeten başarılı bir profesyonel Halo oyuncusuydu. 2016’daki Halo Dünya Şampiyonası’nda ilk sekize girmeyi başarmıştı. Ancak bu başarıda bile, bir şekilde Twitch kanalından kazandığı gelire yanaşmaya hiç yaklaşamadı.

 

Hip Hop, espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. [email protected]

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor