Connect with us

Espor

Twitch yayıncıları Apex Legends’tan ne kadar para aldılar?

Ninja, Apex Legends için EA ile ne kadarlık bir anlaşma yaptı? Reuters, Ninja ve Shroud’un Apex Legends oynamak için EA ile anlaştıklarını yazdı.

Twitch dünyasının en çok izlenen yayıncılarından Ninja ve Shroud için yeni bir iddia gündemde. Fortnite‘ın Twitch’teki popülerliğiyle birlikte çok büyük kitlelere ulaşan Ninja ve espor kariyerinin ardından Twitch’in en çok izlenen kanallarından biri haline gelen Shroud için Reuters’ta bir haber paylaşıldı.

Reuters’ın, kaynaklarından aldığı bilgide Ninja’nın ve Shroud’un Apex Legends için aldığı para gündeme geldi. Verilen bilgilere göre Ninja, Apex Legends oynamak için 1 milyon dolar almış.

Ninja’nın 1 milyon dolar karşılığında Apex Legends oynadığını iddia eden Reuters, Shroud’un da bu yapımı oynamak için para aldığından bahsetti. Shroud’un ne kadar aldığını yazmayan Reuters, ayrıca Electronic Arts’ın Apex Legends’ı paylaştıktan sonra hisselerinde 4 milyar dolar büyüme görüldüğünün altını çizdi.

NINJA VE APEX LEGENDS – DÜŞÜNDÜRÜCÜ BİR KILL… | Twitch’ten Apex Legends Sahneleri #2

Playerbros Yorumu: Günümüzde birçok yerde gördüğümüz Twitch yayıncıları, birçok markanın reklam filmlerinde oynamanın yanı sıra kendi mecralarında da bu oyunlara yer vererek firmalarla ortak çalışabiliyorlar. Bu durumun son derece normal olduğunu, yayıncıların ellerindeki kitleler sayesinde firmalarla anlaşarak içerik sunduklarını belirtelim. Ninja ve Shroud gibi dünyaca ünlü isimlerin bu anlaşmalardan büyük paralar almaları, ellerindeki kitlenin büyüklükleri nedeniyle gayet doğal görünüyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

KAÇIRMAYIN

Espor