Connect with us

Counter-Strike Global Offensive

NiP yine kaybetti, kötü performansların ardı arkası kesilmiyor

Özlediğimiz NiP şimdi çok uzaklarda…

CS: GO dünyasının en ünlü ve eski takımları arasında yer alan NiP, son zamanlarda gösterdiği performansla hayal kırıklığı yaşatmış durumda.

CS: GO deyince akla gelen ilk takımlardan biri kesinlikle NiP olur. Gerek kadrosu, gerek geçmişi ve en önemlisi gerekse geçmiş başarıları olsun. Ancak takımın son zamanlarda gösterdiği performansa baktığımızda durum hiç de eskisi gibi değil.

Son zamanlarda katıldığı turnuvalardan herhangi bir şampiyonluk elde edemeyen NiP, 2018 yılında katıldığı turnuvaların çoğunda, ilk aşamasında elendi veya playoff’lara kalamadı. Başarıya aç olan efsanevi bir kadroya sahip olan İsveçli ekibin en son şampiyonluğunu Kasım 2017’de IEM Oakland 2017 turnuvasında yaşadı. Dönemin en iyi takımı olarak adlandırılan FaZe Clan‘ı finalde 3-2 geçen ekip, 125 bin dolar ödülün sahibi olmuştu.

İsveçli ekip, aldığı bu şampiyonluktan bu yana tam 12 tane turnuva ve lig geçirdi ama alabildiği en yüksek başarı ESL Pro League Season 7 Avrupa’da 2. olmak oldu. Onun dışında katıldığı turnuvalarda tamamen dibe vuran ekip, 13-16. sıraları bile gördü. İşte tam turnuva listesi:

 1. ECS Season 4 Avrupa | 5.
 2. BLAST Pro Series Copenhagen 2017 | 6.
 3. ESL Pro League Season 6 Finalleri | 9-10.
 4. cs_summit 2| 7-8.
 5. IEM Katowice 2018 | 5-6.
 6. IEM Sidney 2018 Elemeleri | 5-8.
 7. DreamHack Masters Marseille 2018 | 5-8.
 8. ESL Pro League Season 7 Avrupa | 2.
 9. ECS Season 5 Avrupa | 5.
 10. ESL Pro League Season 7 Finalleri | 13-16.
 11. StarSeries i-League Season 5 | 5-8.
 12. CS: GO Asya Şampiyonası 2018 | 5-6.

CS: GO Dünya Sıralaması’nda şu anda 13. sırada yer alan NiP, Kasım 2017’den bu yana herhangi bir turnuvada başarı gösteremedi. Öte yandan ekip, oynadığı son 5 maçın sadece 1 tanesini kazanabildi. Kalan 4 maçı ise kaybetti.

İsveçli ekip son olarak FACEIT Major 2018 yolunda katıldığı Avrupa Minor Kapalı Elemeleri’nde kendisinden seviye olarak çok düşük olan rakibi 3DMAX‘e karşı oynadığı iki haritayı da kaybetti. overpass ve cache haritalarında oynanan maçta efsane isim GeT_RighT takımı adına güzel performans sergilerken, takım arkadaşları ona pek fazla eşlik edemedi. Özellikle takımın aim makinesi f0rest da çok geri planda kalınca, 3DMAX kendisi için oldukça zor olan mücadeleyi kazanmasını bildi.

NiP bugün yine maç yapacak

İsveçli ekip bugün saat 19:00’da Fragsters ile bo3 formatında bir maç yapacak. Karşılaşma NiP’nin resmi twitch hesabından da canlı olarak yayımlanacak. Öte yandan HLTV.org’da yapılan ankete göre topluluğun %61’i İsveçli ekip kazanacak derken, kalan %29’luk kısmı ise Fragsters kazanacak diyor.

Bir CS: GO efsanesi olan ekibin bir önce toparlanıp, hayranlarına ve taraftarlarına gerçek gücünü göstermesi gerek. Bu bilinçle beraber bu turnuva olmasa bile yakında alınacak olumsuz bir sonuca göre kadroda değişikliğe gidebilirler.

 

Çocuk yaşta espor haberleri yazmaya ve espor etkinlikleri yönetmeye başlamış bir espor tutkunu. Ayrıca sıkı bir Göztepe taraftarı!

1 Yorum

1 Comment

 1. Oguzhan

  1 Temmuz 2018 - 23:32 at 23:32

  Bir zamanların efsanesi 🙁

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

KAÇIRMAYIN

Counter-Strike Global Offensive