Connect with us

LoL

Nişancı metası bir kez daha değişiyor!

10.8 yaması ile nişancı metası bir kez daha değişiyor!

senna nişancı 10.19

League of Legends oyun tasarımı ekibinin başında olan Mark “Scruffy” Yetter, dün gece paylaştığı bir Tweet ile 10.8 yamasında gelmesi planlanan bir takım değişikliklerden bahsetti. Bu değişikliklerin temeli ise nişancı metası değiştirmek üzerine!

Neredeyse 10.Sezon başından beri nişancı metası değişmiyor. Arada sırada oynanma oranı artan şampiyonlar olsa da sürekli aynı şampiyonları görmeye devam ediyoruz. Çıktığından beri de sürekli seçilen Aphelios ve Senna da aslında metanın değişmesi gerektiğini bize gösteriyor. Bu sorunu Riot oyun tasarım ekibi de görmüş olacak ki, şu anda alt koridoru domine eden tüm nişancılar 10.8 yamasında muhtemelen büyük zayıflatmalar alacak.

Uzun süredir metada olan Aphelios ve Senna’nın zayıflatma listesinde olduğunu görüyoruz. Bunun yanında ormancıları da erken safhada baskın atmak yerine orman dönmesine teşvik edecek değişiklikler de gelecek gibi. Daha fazla detayın bugünün ilerleyen saatlerinde geleceğini de görebiliyoruz.

Aphelios geçtiğimiz yamada bir zayıflatma almıştı. Can çalma silahına gelen bu zayıflatma şampiyonun seçilme oranını azaltmaya yetmemişti. Senna da aynı şekilde geçen yamaların birinde zayıflatılmıştı fakat oyuncular bu zayıflatmaya güzel bir çözüm bularak daha güçlü bir şekilde metaya döndürmeyi başardı. Listede yer alan Kalista da bir süre üst koridorda oynandıktan sonra nişancı pozisyonuna sert bir giriş yapan şampiyon.

İlginizi Çekebilir: League of Legends 10.7 Yama Notları

Bu şampiyonlar dengeleme aldıktan sonra metanın değişeceğini tahmin etmek zor değil. Geçtiğimiz sezonda gördüğümüz Ashe, Xayah, Tristana gibi şampiyonları görmeye başlayabiliriz. Zaten Ashe ve Xayah’nın belli zamanlarda profesyonel arenada tercih edildiğini görmüştük.

Metada yeri olan bir başka nişancı Miss Fortune‘a ise bu zayıflatma listesinde yer verilmediği gözümüzden kaçmıyor. Yani Riot’un, sezonun başından beri meta olan bu şampiyon ile bir sorunu yok gibi görünüyor.

Oyun sonunda çok etkili olan büyücüler Ryze ve Orianna‘nın ve yeni “komik” kostümü çıkan Urgot‘un da nişancılar haricinde güçlendirme aldığını görüyoruz. Ayrıca hala bir şekilde uygulanan ve önüne geçilemeyen “funnel” stratejisinin önüne geçmek için Master Yi‘nin zayıflatma listesinde olduğunu görüyoruz.

Bu değişiklikler henüz PBE aşamasında. Yani oyuna gelmeden önce değişme ihtimali bulunuyor. Yama sunuculara geldiğinde kesin bir biçimde görebileceğiz.

Riot’tan ilk “Runeterra Hikâyeleri” videosu geldi: Şöhret Peşinde!

Elinden kalem düşmeyen...

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


LoL