Connect with us

LoL

Nişancılar Karşı Karşıya Geliyor: Madness Vs Reje

Şampiyonluk Ligi finallerine katılmaya hak kazanan 6 takımdan Fenerbahçe 1907 ve BAU.SuperMassive direk yarı finale çıkmaya hak kazanırken, diğer 4 takım yarı final için bu hafta sonu mücadele verecek.

5 Ağustos’ta saat 14:00’da oynanacak olan Oyunfor.Crew vs P3P Esports maçıysa, şimdiden eSporseverlerin dikkatini çekmiş durumda.

League of Legends her ne kadar bir takım oyunu olsa da alt koridordaki oyuncuların ve özellikle de nişancıların önemi bir hayli yüksek. Oyunun orta safhalarında katlettikleri minyon ve rakip sayısına göre alabildikleri eşyalar da nişancıların oyuna olan katkısını belirliyor ve kendilerini iyi besleyen nişancılar, takımlarının yegane hasar kaynağı haline geliyorlar. Yani takımınızın nişancısı doğru düzgün kasamamışsa, oyunu kaybetmeniz işten bile olmuyor.

Yarınki maçtaysa Oyunfor.Crew’dan Madness ve P3P eSports’tan Reje karşı karşıya gelecek.

Gökhan “Madness” Uçar bugüne kadar neler yaptı?

Çilekler sayesinde tanıdığımız Gökhan “Madness” Uçar profesyonel oyunculuk hayatına hızlı bir giriş yaptı. Alt koridordaki Caitlyn, Jhin ve Varus performanslarıyla tanımaya başladığımız profesyonel oyuncu, Çilekler’de her ne kadar kendini nişancı pozisyonunda kanıtlamış olsa da takımın başarısızlıkları yüzünden geri planda kaldı. Yaklaşık 1 yıldır Oyunfor.Crew’da nişancı olarak görev alan Madness, destek rolündeki takım arkadaşı Mocha ile oyun içinde rakiplerini şaşırtma konusunda oldukça iyi.

Madness, %60 skor katkısı, dakika başına 9.7 minyon ve 5.5’lik KDA oranlarıyla Şampiyonluk Ligi’nde kendini kanıtlamayı başarmış durumda. Peki bu başarıları play-off’lara yansıyabilecek mi?

Viktor “Reje” Eriksen bugüne kadar neler yaptı?

Team Infused ile profesyonel oyunculuk hayatına başlayan Reje, iki yıl içinde neredeyse 8 farklı takımda nişancı olarak görev yaptı. Bu takımlar arasında Unicorns of Love, Vitality ve tabii ki P3P eSports yer alıyor. Daha önce bulunduğu takımlarda önemli bir turnuvaya katılamamış olan Danimarkalı oyuncu, ortalama 4.4 KDA, dakika başına 9.5 minyon ve %72 skor katkısı istatistiklerine sahip.

Madness ve Viktor tekrar karşı karşıya geliyor

Türkiye’de ilk defa bu yıl oynamaya başlayan reje’nin aksine Türkiye’de 2 yıldır nişancı rolünde görev yapan Madness sadece tecrübe göz önüne alındığında reje’ye karşı 1-0 önde başlayacak gibi görünüyor. Ama reje’nin de kartlarının da hafife alınmaması gerektiği konusunda hemfikir olmak gerekir.

2017 Yaz Mevsimi’nde daha önce karşı karşıya gelen bu nişancılar, bu sefer yarı finale isimlerini yazdırmak için alt koridorda mücadele verecekler. Peki kim kazanacak? İşte bunu 5 Ağustos’da canlı canlı öğreneceğiz…

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


LoL