Connect with us

Yenilenen Nunu rün konusunda nasıl bir seçim yapmalı?

Yenilenen Nunu için hangi rünleri seçebilirsiniz? 2 örnek üzerinden gösterdik.

yeni nunu rün

League of Legends’ın yenilenen şampiyonlarından Nunu rün konusunda nasıl bir seçim yapmalı, biliyor musunuz? Bu konuda her zaman olduğu gibi profesyonellere danışma taraftarıyız. Yenilenen Nunu ile birlikte birçok şeyi deneyen profesyonel isimler, dereceli karşılaşmalarda Nunu için nasıl bir rün dizilimi kurmuşlar, gelin hep birlikte bakalım.

Konu yenilik ve oyun içi düzenleme olduğu için öncelikle Koreli oyunculara bakmalıyız. Dünyada League of Legends’ın metasını belirleyen Koreli dostlarımızın, Nunu rün seçimi için de birkaç fikirleri bulunuyor. Afreeca Freecs ormancısı Dayun “Spirit” Lee ile başlayalım.

İlginizi çekebilir: League of Legends’ı ne kadar biliyorsun? Test et, bilgini ölç!

Nunu rün dizilimi: Spirit Örneği

Karşısında Xin Zhao’nun olduğu bir dereceli karşılaşmada yer alan Spirit, rün seçimi konusunda ilk tercihini “Azim”den yana kullanmış. Azim’in altına sırasıyla “Artçı Şok”, “Kemik Zırh”, “Kondisyon” ve Canlandır rünlerini terich eden Spirit, Nunu rün dizilimi konusunda harekete ve cana epey değer vermiş gibi görünüyor.

Azim seçiminin ardından ikinci sıradaki tercihini Nunu’nun tanklığı yönünde kullanan Spirit, seçimini “İlham” olarak yapmış. “Mükemmel Zamanlama” ile giren ünlü oyuncu, “Kozmik Sezgi” ile kendini güçlendirmeyi tercih etmiş.

İlginizi çekebilir: LoL’de hangi rolde oynamalısın?

Agresif Nunu rün dizilimi nasıl olur?

Peki Nunu’yla daha agresif ve takımı tek başına yönlendirme odaklı bir rün dizilimi yapmak isteseydik seçimimiz nasıl olmalıydı? Bu konuda da yeni Nunu için en çok seçilen rünlere bakmamız gerekiyor. Tabii ki ilk seçim “Hâkimiyet” olacak. Hâkimiyet’in altına sırasıyla “Yırtıcı”, “Belden Aşağı”, “Gözyuvarı Koleksiyonu” ve “Usta Avcı” tercihi yapabilirsiniz. Birçok yerde Usta Avcı tercihi yerine “İnsafsız Avcı” seçilerek hareket hızı üzerinde de durulabiliyor, bizden söylemesi.

Peki bu agresif dizilimin altına neler eklenmeli? Bir üstte yer alan Spirit’in defansif ve hareket odaklı rünlerini seçebilirsiniz ama biz buraya da agresif bir tercih yapalım istiyoruz. O yüzden ilk tercihimiz “Büyücülük” olacak. Büyücülük’ün altına da “Sürat” ve “Suda Yürüyen” ekleyeceğiz. Böylece hem daha aktif bir şekilde ormanda gezebileceğiz hem de baskınları daha hızlı yapacağız.

Böylece Nunu rün tercihlerimizi tamamlamış olduk. Sizin de konuyla ilgili fikirleriniz varsa lütfen bize yazmayı unutmayın.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir