Connect with us

Espor

Okçuoğlu: “Yaz mevsimi için bütçe kesintisine gideceğiz”

Dark Passage Esports League of Legends takımı hakkında alınan yeni karar açıklandı.

Okçuoğlu: "Yaz mevsimi için bütçe kesintisine gideceğiz"
Görsel: facebook.com/dpgaming

Geçtiğimiz haftalarda Denizbank İstanbul Wildcats’in şampiyonluğu ile birlikte tamamlanan Şampiyonluk Ligi 2023 Kış Mevsimi’nde mücadele eden takımlardan biri olan Dark Passage Esports ekibinin geleceğine dair yeni bir açıklama, takımın kurucusu ve sahibi Ertuğ Okçuoğlu tarafından yapıldı.

Kişisel Twitter hesabı üzerinden 9 Nisan Pazar gününün akşam saatlerinde yaptığı açıklamada Okçuoğlu, dünyadaki ve ülkemizdeki espor sektörüne dair son durumdan bahsedip, takımı Dark Passage’ın geleceği hakkındaki son kararlarından bahsetti.

Ertuğ Okçuoğlu: “Yaz mevsimi için bütçe kesintisine gideceğiz”

Espor sektöründe tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de önce ekonomi daha sonrada seçimler sebebi ile genel bir durgunluk söz konusu olduğunu belirten Okçuoğlu, “Bir çok takım birleşme yolu ile hayatına devam ediyor ya da kapanıyor. Espor’u yönetenlerin de hepimizin bir süredir şahit olduğu üzere işlerini pek iyi yapamadıkları bir gerçek.” dedi.

Üç Tweet’ten oluşan açıklamanın devamında tecrübeli isim League of Legends takımlarının geleceğine dair aldıkları karara ise şu ifadeler ile değindi:

“Dolayısı ile bugünden başlayarak yaz mevsimi için bütçe kesintisine gideceğiz. Seçim sonrası işler bizler için daha iyi giderse tekrar bir güncelleme geçeceğim. Şimdiden yazmak istedim ki mevsim başlarken linç yemeyelim.”

Sizler Dark Passage’ın aldığı bu karar hakkına ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizler ve diğer okuyucularımız ile paylaşmayı unutmayın!


İlginizi Çekebilir:

Counter Strike 2 resmi olarak duyuruldu! İşte çıkış tarihi ve ilk detaylar

Counter Strike 2 Beta süreci için yeni uyarı geldi!

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor