Connect with us

Espor

Önde gelen VALORANT takımlarının kurucularından VCT’ye fikstür tepkisi!

VCT 3. Aşama 2. Hafta fikstürünün değişmesine takım sahiplerinden tepki!

Önde gelen VALORANT takımlarının kurucularından VCT'ye fikstür tepkisi!

Ülkemizde ve yurt dışında faaliyet gösteren VALORANT takımlarının kurucu ve sahipleri, 26 Temmuz Pazartesi günü açıklanan VCT 3. Aşama 2. Hafta ana etkinlik fikstürü üzerinden tepkilerini dile getirdi.

Geçtiğimiz dönemde de karşılaşmaların belirlenmesi konusundaki düşüncelerini Twitter hesabı üzerinden paylaşan BBL Esports Kurucu Ortağı Okan İlker Demirel, VCT 3. Aşama 2. Hafta ana etkinlik fikstürünün açıklanmasının ardından tekrardan düzenlenmesine tepki gösterdi.

Paylaştığı Tweet’te artık sistemin güvenilirliğinin kalmadığını belirten Demirel, “İzleyene, oyuncuya, takıma, tüm ekosisteme güvenilir bir platform sunmak zorundasınız. Güven olmayan yerde galibin galibiyetine gölge düşürürsünüz.” diye konuştu.

VALORANT karşılaşmalarının canlı olarak kura ile belirlenmesine destek

Demirel’in dile getirdiği sorunun yer aldığı Tweet kısa süre içerisinde espor sektörü içerisinde popüler hale geldi. Bilal Hancı, Emrah Şahan, Bora Koçyiğit, Cem Sünnetçioğlu, wtcN, Kendine Müzisyen ve daha birçok kişi bu Tweet üzerinden düşüncelerini paylaştı.

Kendine Müzisyen, wtcN, Cem Sünnetçioğlu, Alper Biçen ve Bilal Hancı gibi isimler canlı kura çekim sistemi olmasını desteklerken, Bora Koçyiğit, şeffaflık, güvenilirlik ve adalet kavramlarının olmazsa olmaz olduğunu ve biri zarar görürse işin tadının kaçacağını dile getirdi.

Şahangiller Espor Kurucusu Emrah Şahan ise yaptığı RT’de “İnsanlar deli gibi yatırım yapıyo ama birilerinin verdiği karar o yatırımları bi anda çöp edebiliyo.” sözleri ile düşüncelerini dile getirirken, Rare Esports Kurucusu Furkan Yüksel ise “Bugün ki olaydan sonra kura sisteminin şeffaf bir ortamda yapılması şart. Bunun uygulanması için tüm imkanların olduğunu düşünüyorum.” dedi.

Sizler VALORANT Champions Tour Türkiye karşılaşmalarının belirlenme yöntemi hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce canlı olarak kura sistemine geçilmeli mi?


İlginizi Çekebilir:

VCT Aşama 3 Hafta 2 Ana Etkinlik takımlarını tanıyalım!

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor