Connect with us

Counter-Strike Global Offensive

OpTic takımı dağıldı!

Takımın CS:GO kadrosundaki oyuncular, anlaşmazlıklardan dolayı organizasyon ile yollarını ayırmaya karar verdi.

OpTic’te kötü günler yaşanıyor. Takımın CS:GO kadrosundaki oyuncular, anlaşmazlıklardan dolayı organizasyon ile yollarını ayırmaya karar verdi. Takımın dağıldığı bilgisi ise yıldız isim Kristian k0nfig Wienecke’den geldi.


Twitter üzerinden yaptığı paylaşım ile yol ayrılığını duyuran 22 yaşındaki isim, takımın bir geleceği olmadığından dolayı dağıldıklarını belirtti ve tekliflere açık olduğunu söyledi.

Öte yandan bu ayrılık açıklamasının hemen öncesinde ise, Mathias MSL Lauridsen’in Twitter üzerinden yaptığı açıklama da olay olmuştu. Yaptığı açıklamada kadroda kendini yedeğe çektiğini söyleyen tecrübeli oyuncu, ayrıca şu sözlere yer vermişti:

“OpTic’e katıldığımda iyi oyuncuları kadroya dahil edip güçlü bir kadro kurma planımız vardı. Fakat organizasyonun satılmasından dolayı tüm bu planlar değişti ve bir anda kendimizi, düzgün bir takım oluşturamadığımız ve organizasyonun transfer yapamadığı bir durum içerisinde bulduk.”

Açıklamasının devamında Kuzey Amerika ve Avrupa’dan teklifler beklediğini de dile getiren Danimarkalı isim, bu açıklamayla olası bir dağılmanın sinyallerini de çoktan vermişti aslında.

ESL Pro League’de grup aşamasının hemen öncesinde  René cajunb Borg’un North kadrosuna dahil olması ile stand-in ile oynamak zorunda kalan ve oldukça kötü geçirilen bu turnuvanın ardından dağılma kararı alan OpTic kadrosu şu şekilde:

Denmark Nikolaj niko Kristensen
Denmark Kristian k0nfig Wienecke
Denmark Rene TeSeS Madsen
Denmark Mathias MSL Lauridsen

Denmark Casper ruggah Due (koç)

Elinden kalem düşmeyen...

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Counter-Strike Global Offensive