Connect with us

Espor

OPTIC, TSM ve G2 VALORANT Partnerlik Liginden Çekildi

Valorant Champions 2022 turnuvasından sonra, tüm gözler VCT 2023 sezonuna ve Riot Games’in hangi takımların partner olması bekliyor.

Valorant partnerlik ligi Nedir ?

Valorant partnerlik ligi, önümüzdeki yıl, Şubat 2023’te başlayıp Eylül 2023’te sona erecek etkinlikle birlikte toplam üç uluslararası lig düzenlenecek.

Riot Games’ten alınan bilgilere göre, bu üç ligin kazananları en büyük küresel turnuvalara katılma şansı elde edecek. Ayrıca Valorant partnerlik ligine katılan takımların yaklaşık 600.000 dolar ödeme alınacağı söyleniyor.

Üç uluslararası bölgesel lig olacak. Amerika liginde Kuzey Amerika, Latin Amerika ve Brezilya takımları yer alacak. Avrupa Ligi, Avrupa, MENA bölgesi, Rusya ve Türkiye‘den takımlardan oluşacak. Son olarak, Asya liginde Güneydoğu Asya, Japonya, Kore, Okyanusya ve Güney Asya’dan takımlar yer alacak.

OpTic Gaming, G2 Esports, partnerlikten reddedilen kuruluşlar arasında

OpTic, bu yıl katıldıkları her uluslararası LAN’da ilk üçe girerek ve hatta Masters Reykjavik‘i kazanarak tüm yıl boyunca en başarılı takımlardan biri oldu.

Masters: Copenhagen’da üçüncülük ve VALORANT Champions’ta ikincilik elde ettikten sonra bu yıl VALORANT’ın en iyi takımlarından biri haline geldi fakat takımdan ilk olarak OpTic’in oyun içi lideri Pujan “FNS” Mehta ile bugün Instagram’da bir veda açıklamasıyla takım arkadaşlarına teşekkür ediyor. Kevin Hitt de twitter’dan TSM’nin OpTic ile birlikte partnerlik ligine girmeyeceğinin iddasını ortaya atmıştı.

neLendirekt ve Hitt’in açıklamalarına göre, EMEA bölgesinde G2 Esports’un da bir partnerlik hakkının olmadığı gözüküyor. Organizasyon hem Amerika hem de EMEA liglerinde yer almak için başvurmuştu.

G2 aslında Amerika bölgesinde kabul edilmişti, ancak CEO Carlos “ocelote” Rodríguez’i son zamanlar twitter’da paylaştığı videolarda gördüğü tepkiler ile bu hak aniden iptal edildi. Ocelote, Andrew Tate ile parti yaptığı bir video yayınladı. Topluluk tarafından büyük bir tepki gördü.

Özür dilemesine rağmen, Riot bir toplantı yaptı ve neLendirekt’e göre G2’yi dahil etmemeye karar verdi. G2’nin yerine Arjantinli organizasyon Leviatán’ın lige girdiği açıklandı.

Riot Games ile partnerlik kuramayan takımlar, VCT 2024 sezonuna katılma şansı elde etmek için yaklaşan Valorant Challengers Circuit 2023‘e katılabilirler.

 

Bilgisayar oyunları ve espor ile ilgilenen birisiyim bunları yazıya dökmeyi severim.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor